Mityng w Duesseldorfie: Ewa Swoboda pierwsza, a Pia Skrzyszowska druga w biegu na 60 m

Inne

Ewa Swoboda zwyciężyła czasem 7,10 w biegu na 60 m podczas mityngu w Duesseldorfie. Druga była Pia Skrzyszowska z rekordem życiowym 7,22. Na tej samej pozycji zmagania tyczkarzy zakończył Piotr Lisek.

Swoboda jest liderką tegorocznych tabel w biegu na 60 m. W Łodzi wynikiem 7,00 poprawiła swój własny rekord kraju. W niedzielę w Duesseldorfie ponownie zasygnalizowała, że jest znakomitej dyspozycji. Wygrała pewnie czasem 7,10.

 

Zobacz także: Wywiad z 16-letnią Ewą Swobodą. Już wtedy miała wielkie ambicje

 

Drugie miejsce zajęła Skrzyszowska. Wynik 7,22 jest jej rekordem życiowym. Specjalizująca się głównie w płotkarskim sprincie Skrzyszowska z powodu kontuzji w sezonie pod dachem startowała będzie już tylko na płaskim dystansie 60 m. Obie Polki mają już minimum PZLA uprawniające do startu w halowych mistrzostwach świata w Belgradzie (18–20 marca).

 

 

Lisek zajął drugie miejsce w konkursie tyczkarzy wynikiem 5,71. Szósty był Robert Sobera - 5,61. Żaden z Polaków nie osiągnął jeszcze wskaźnika PZLA na halowy czempionat w Serbii. Wynosi ono 5,81. W Duesseldorfie zwyciężył reprezentant gospodarzy Bo Kanda Lita Baehre - 5,81.

 

Takie minimum ma płotkarka Klaudia Siciarz. W niedzielę w Niemczech zajęła trzecie miejsce wynikiem 8,06. Wygrała reprezentantka Holandii Nadine Visser - 7,93.

 

W konkursie skoku w dal wygrała Niemka Malaika Mihambo z najlepszym w tym roku wynikiem na świecie 6,96. 

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie