WTA w Dausze: Awans Magdy Linette do drugiej rundy

Magda Linette awansowała do drugiej rundy turnieju WTA 1000.

Magda Linette awansowała do drugiej rundy turnieju WTA 1000 na twardych kortach w Dausze (pula 2,33 mln dol.). W poniedziałek pokonała Amerykankę Alison Riske 2:6, 7:6 (7-5), 6:1. To była szósta konfrontacja tych tenisistek, ale dopiero pierwsze zwycięstwo 30-letniej Polki.

Linette zajmuje 67. miejsce w światowym rankingu, Riske plasuje się piętnaście pozycji wyżej.

Dość długo wydawało się, że Polka po raz szósty w karierze przegra z niewygodną dla niej rywalką. W pierwszym secie uległa doświadczonej Amerykance 2:6, a w drugim przegrywała już 0:3 i 3:5.

Wówczas jednak nastąpił przełom i to Linette zaczęła dyktować warunki na korcie. Wygrała drugą partię w tie-braku, a trzecią już bez żadnych kłopotów 6:1. Całe spotkanie trwało dwie godziny i 10 minut.

W kolejnej rundzie rywalką Linette będzie rozstawiona z "dwójką" Czeszka Barbora Krejcikova, która na otwarcie miała wolny los.

W Katarze występuje również Iga Świątek. Polka jest rozstawiona z numerem siódmym i podobnie jak inne zawodniczki z czołówki nie musiała grać w pierwszej rundzie. W drugiej jej przeciwniczką będzie Szwajcarka Viktorija Golubic, która pokonała Niemkę Andreę Petkovic 6:4, 6:4.