Pekin 2022: Tor lodowy będzie wykorzystywany po igrzyskach

Zimowe
Pekin 2022: Tor lodowy będzie wykorzystywany po igrzyskach
fot. PAP
Tor lodowy w Yangingu, na którym w pekińskich igrzyskach rywalizowali bobsleiści, saneczkarze i skeletoniści, będzie wykorzystywany także po olimpiadzie.

Tor lodowy w Yangingu, na którym w pekińskich igrzyskach rywalizowali bobsleiści, saneczkarze i skeletoniści, będzie wykorzystywany także po olimpiadzie. W kolejnych pięciu latach będą się tu odbywały zawody Pucharu Świata.

Międzynarodowa Federacja Bobslei i Skeletonu ogłosiła, że zawarła z chińskimi gospodarzami porozumienie w sprawie organizacji rywalizacji PŚ przez pięć sezonów. Ponadto odbędą się tu zawody Pucharu Azji, a obiekt będzie dostępny także w celach szkoleniowych.

 

ZOBACZ TAKŻE: Stoch, Kubacki, Żyła, Wąsek, Hula i Juroszek wystartują w Lahti

 

Budowane wielkim kosztem tory lodowe często są po olimpiadzie rozbierane lub niszczeją. Na arenie poprzednich igrzysk w Pjongczangu nie odbyły się później żadne zawody PŚ.

 

Na torze olimpijskim w Yanqingu bezprecedensowy sukces odnieśli reprezentanci Niemiec, zdobywając dziewięć złotych medali. Nie wygrali tylko jednej konkurencji - w monobobach zwyciężyła reprezentantka USA Kaillie Humphries.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie