Liga Europy: Kto awansował do 1/8 finału?

W czwartek 24 lutego odbyły się rewanżowe spotkania 1/16 finału Ligi Europy. Kto wywalczył awans do kolejnej rundy?

Niespodzianką jest odpadnięcie w barażu Borussii Dortmund, ale zanosiło się na to już tydzień temu. Wówczas piłkarze BVB przegrali u siebie z Rangers FC 2:4. W rewanżu zremisowali w Glasgow na Ibrox Stadium 2:2.

Przy okazji czwartkowych meczów nie zabrakło gestów solidarności z Ukrainą i sprzeciwu wobec rosyjskiej inwazji na ten kraj. Na przykład przed meczem Napoli z Barceloną piłkarze obu drużyn rozwinęli transparent z napisem "Stop wojnie".

W barażach o 1/8 finału LE drużyny, które w swoich grupach zajęły drugie miejsca, skojarzone zostały z tymi, które uplasowały się na trzecich pozycjach w Lidze Mistrzów.

Zwycięzcy tych dwumeczów trafią w 1/8 finału na czekające już od grudnia zespoły z pierwszych miejsc grup LE. Są nimi: Olympique Lyon, AS Monaco, Spartak Moskwa, Eintracht Frankfurt, Galatasaray Stambuł, Crvena Zvezda Belgrad, Bayer Leverkusen oraz West Ham United.

Losowanie par 1/8 finału odbędzie się w piątkowe południe w Nyonie. Finał zostanie rozegrany 18 maja w Sewilli.