Ołeksandr Zinczenko do Putina! "Mam nadzieję, że zd****iesz najgorszą śmiercią"

Piłka nożna
Ołeksandr Zinczenko do Putina! "Mam nadzieję, że zd****iesz najgorszą śmiercią"
fot. PAP/EPA

Czwartkowego poranka Ukraina znalazła się w tragicznej sytuacji, ze względu na agresję ze strony Rosji. Wielu sportowców skomentowało bieżącą sytuację, wyraziło wsparcie dla naszych wschodnich sąsiadów, a część z nich zwróciło się w ostrych słowach do Władimira Putina. Jednym z nich jest piłkarz Manchesteru City Ołeksandr Zinczenko.

Najpierw, w środowy wieczór, patriotyczny gest w trakcie meczu Ligi Mistrzów wykonał Roman Jaremczuk. Ukraiński piłkarz Benfiki Lizbona, ciesząc się z gola na 2:2 strzelonemu Ajaksowi Amsterdam, zaprezentował koszulkę z trójzębem - herbem i symbolem niepodległości swojej ojczyzny.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wojna na Ukrainie. Apel rosyjskiego piłkarza

 

Gdy najazd Rosji na Ukrainę stał się już faktem, swoje poglądy postanowił rozpowszechnić za pomocą mediów społecznościowych inny piłkarz Ołeksandr Zinczenko.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Alex Zinchenko (@zinchenko_96)

 

- Cały cywilizowany świat jest zaniepokojony sytuacją w moim kraju. Nie mogę trzymać się z daleka i muszę podzielić się swoim zdaniem na ten temat. Na zdjęciu widzicie mój kraj. Państwo, w którym się urodziłem i wychowałem. Kraj, którego barw bronię na arenie międzynarodowej. Państwo, które staramy się wielbić i rozwijać. Kraj, którego granice muszą pozostać nienaruszalne. Moje państwo należy do Ukraińców i nikt nigdy nie będzie mógł go sobie przywłaszczyć. Nigdy się nie poddamy! Chwała Ukrainie! - napisał obrońca Manchesteru City.

 

fot. Relacja z Instagrama Ołeksandra Zinczenki.

 

W usuniętej przez siebie relacji na swoim koncie na Instagramie napisał również drastyczne słowa w kierunku prezydenta Rosji.

 

- Mam nadzieję, że umrzesz najbardziej bolesną śmiercią - napisał Zinczenko.

Mateusz Stefanik/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie