Fortuna 1 Liga: Stomil Olsztyn zagra dla obywateli Ukrainy potrzebujących pomocy

Piłka nożna
Fortuna 1 Liga: Stomil Olsztyn zagra dla obywateli Ukrainy potrzebujących pomocy
fot. Cyfrasport
Stomil Olsztyn poinformował w piątek, że wpływy ze sprzedaży biletów na zaplanowany na 4 marca mecz z Widzewem Łódź przeznaczy na pomoc humanitarną dla obywateli Ukrainy.

Pierwszoligowy Stomil Olsztyn poinformował w piątek, że wpływy ze sprzedaży biletów na zaplanowany na 4 marca mecz z Widzewem Łódź przeznaczy na pomoc humanitarną dla obywateli Ukrainy. "W obecnych okolicznościach wszyscy musimy się zjednoczyć" - podkreślił klub.

"Poruszeni sytuacją panującą za naszą wschodnią granicą, decyzją Klubu – od teraz wszystkie wpływy ze sprzedaży biletów na mecz z Widzewem Łódź przeznaczamy na rzecz pomocy humanitarnej dla naszych sąsiadów z Ukrainy" - głosi komunikat klubu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kijów zaatakowany. Wśród mieszkańców Tomasz Kędziora

 

"Mimo wyzwań finansowych z jakimi mierzymy się na co dzień, uważamy, że w obecnych okolicznościach wszyscy musimy się zjednoczyć i pomagać obywatelom Ukrainy" - podkreślono.

 

 

Od czwartku trwa zakrojona na szeroką skalę rosyjska inwazja wojskowa na Ukrainę. Przeprowadzono ataki lotnicze na miasta i bazy wojskowe, wysłano żołnierzy i czołgi, które przekroczyły granice Ukrainy z wielu kierunków.

 

W związku ze spodziewanym napływem uchodźców z tego kraju w ośmiu przygranicznych miejscowościach oraz na dworcu w Przemyślu utworzono punkty recepcyjne, gdzie w razie potrzeby udzielana im będzie podstawowa pomoc.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie