Matty Cash strzelił gola i okazał solidarność z Tomaszem Kędziorą. Został ukarany żółtą kartką

Piłka nożna
Matty Cash strzelił gola i okazał solidarność z Tomaszem Kędziorą. Został ukarany żółtą kartką
Fot. PAP
Matty Cash strzelił gola i okazał solidarność z Tomaszem Kędziorą

Matty Cash zdobył bramkę na 1:0 w spotkaniu Aston Villi z Brighton. Po golu reprezentant Polski zdjął koszulkę i zaprezentował napis, którym okazał wsparcie dla Tomasza Kędziory i jego rodziny. Za to sędzia John Brooks ukarał go żółtą kartką.

24-latek trafił do siatki w 17. minucie gry. Następnie zdjął meczowy trykot i pokazał do kamer napis "Tomasz Kędziora + rodzina. Bądź silny mój bracie". Wyraz solidarności kosztował Casha karę indywidualną. Dwukrotny reprezentant Polski został napomniany żółtą kartką. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Szwedzi również nie zagrają z Rosjanami w barażach

 

 

Przypomnijmy, że Kędziora wraz z rodziną przebywa w Kijowie. W stolicy Ukrainy toczą się walki między wojskami rosyjskimi i ukraińskimi. To efekt inwazji Rosji na terytorium Ukrainy. Atak rozpoczął się w nocy ze środy na czwartek. 

 

W sobotę rano prezes PZPN Cezary Kulesza poinformował, że reprezentacja Polski nie zagra w barażowym meczu z Rosją. Spotkanie miało zostać rozegrane 24 marca w Moskwie. Niedługo później wspólne oświadczenie wydali piłkarze, którzy sprzeciwili rosyjskiej agresji na Ukrainę i zapowiedzieli, że nie zamierzają grać przeciwko Rosji. 

Mateusz Tudek/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie