Formuła 1: Alfa Romeo zaprezentowała bolid na sezon 2022

Moto
Formuła 1: Alfa Romeo zaprezentowała bolid na sezon 2022
Formuła 1: Alfa Romeo zaprezentowała bolid na sezon 2022

Biało-czerwone barwy dominują na nowym bolidzie Formuły 1 zespołu Alfa Romeo Team Orlen, który oficjalnie został w niedzielę zaprezentowany w Barcelonie. Kierowcą rezerwowym i testowym ekipy z Hinwil będzie nadal Robert Kubica.

Zespół Alfa Romeo w tym roku po raz trzydziesty będzie startował w całym cyklu wyścigowym Formuły 1. Bronią ekipy będzie nowy bolid C42. Kolejny rok jednym ze sponsorów teamu jest PKN Orlen.

 

Zobacz także: Formuła 1: Odwołano wyścig o Grand Prix Rosji

 

"Początek sezonu jest zawsze ekscytujący, dopiero wtedy widzimy owoce pracy setek ludzi" - powiedział szef zespołu Fred Vasseur.

 

Szef teamu dodał, że nie może już się doczekać rozpoczęcia rywalizacji.

 

"Nie tylko dlatego, że to pierwszy samochód, którym będziemy się ścigać w nowej, bardziej wyrównanej i ekscytującej erze F1, ale także dlatego, że mamy do tego samochodu ogromne zaufanie i wiemy, że pozwoli nam zrobić znaczący krok w kierunku czołówki" - dodał Vasseur.

 

C42 został zaprojektowany zgodnie z obowiązującymi od nowego sezonu przepisami dotyczącymi limitów budżetowych. Wprowadzone przez FIA ograniczenia nakładów mają zapewnić bardziej wyrównaną rywalizację. W C42 nadal stosowany jest silnik Ferrari, zmieniona została aerodynamika, co ma poprawić osiągi.

 

"Rozpoczęcie nowego sezonu to czas, w którym konfrontujemy nasze oczekiwania, nadzieje i plany. Ze względu na nowe przepisy w tym roku stawka w Formule 1 będzie jeszcze silniejsza. W prace nad bolidem C42 włożono niewiarygodną ilość pracy, dlatego już nie mogę się doczekać, kiedy przekonamy się, ile będziemy mogli dzięki temu osiągnąć. Jako kierowca testowy staram się zapewnić jak największą pomoc w rozwijaniu tego bolidu. Zdaję sobie sprawę z tego, jak każde najmniejsze ulepszenie może wpłynąć na końcowy efekt. Praca, którą teraz wykonujemy, będzie miała kluczowe znaczenie na torze" - powiedział Kubica.

 

"Jestem pod wielkim wrażeniem naszego nowego bolidu. Już nie mogę się doczekać startu w Bahrajnie. Fantastyczne jest to, że naprawdę nie mamy pojęcia, jak przebiegnie ten pierwszy wyścig. Testy w Barcelonie pozwoliły nam potwierdzić oczekiwania i określić postępy, jakie wykonaliśmy, ale prawdziwy sprawdzian przyjdzie dopiero w wyścigu" - powiedział Fin Valtteri Bottas, który przeszedł do Alfy Romeo z Mercedesa.

 

Debiutujący w F1 Chińczyk Guanyu Zhou podkreślił, że jest dumny z tego, że będzie mógł reprezentować barwy tego teamu.

 

"Jestem podekscytowany nowym sezonem. Praca, zaangażowanie i motywacja każdego członka zespołu napawa mnie dumą. Nie mogę się doczekać, kiedy staniemy na starcie i będę mógł walczyć o jak najlepsze wyniki" - powiedział Guanyu Zhou.

 

Pierwszy wyścig tegorocznego sezonu F1 odbędzie się 20 marca w Bahrajnie.

jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie