Wojna na Ukrainie: Trener Szachtara Donieck wrócił do Włoch

Piłka nożna
Wojna na Ukrainie: Trener Szachtara Donieck wrócił do Włoch
fot. PAP
Roberto De Zerbi

Włoski szkoleniowiec piłkarzy Szachtara Donieck Roberto De Zerbi, po kilkudniowym oczekiwaniu w hotelu w Kijowie, opuścił zaatakowaną przez Rosją Ukrainę i wrócił do swojego kraju - podają zagraniczne media.

Jak poinformował w poniedziałek dziennik "L'Equipe", 42-letni trener pojechał w niedzielny wieczór pociągiem na Węgry, po czym udał się samolotem do Rzymu. W ewakuacji pomogła też interwencja prezydenta UEFA Aleksandra Ceferina oraz prezesa włoskiej federacji Gabriele Graviny.

 

ZOBACZ TAKŻE: Piękne obrazki na meczu! Ukraiński piłkarz popłakał się ze wzruszenia (WIDEO)

 

Były trener m.in. Palermo, Beneventy i Sassuolo trafił do Szachtara w maju 2021 roku. Jego praca w tym klubie została jednak przerwana po rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

 

Ambasady, władze i działacze piłkarscy próbują ewakuować zagranicznych trenerów oraz piłkarzy z tego kraju (Ukrainę opuścił już m.in. reprezentant Polski Tomasz Kędziora z Dynama Kijów), ale De Zerbi, według dziennikarza Gianluki Di Marzio, odmawiał wyjazdu, dopóki wszyscy jego zawodnicy nie mieli możliwości opuszczenia kraju.

 

Po tym, jak grupa m.in. brazylijskich piłkarzy i szkoleniowców wraz z rodzinami opuściła w sobotę Ukrainę, on również wyruszył z tego kraju.

 

"Ostatni, którzy wyjechali z Kijowa" - napisał De Zerbi na Instagramie. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Roberto De Zerbi - DeZerbismo (@dezerbismo)

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie