Piękne obrazki na meczu Benfiki! Ukraiński piłkarz popłakał się ze wzruszenia (WIDEO)

Roman Jaremczuk

Do pięknych scen doszło w niedzielnym meczu ligi portugalskiej pomiędzy Benfiką a Vitorią Guimaraes. W 61. minucie na placu gry zameldował się ukraiński piłkarz Roman Jaremczuk, który został bardzo gorący przywitany przez miejscowych kibiców. Sam zainteresowany nie ukrywał wzruszenia.

Benfica wygrała to spotkanie 3:0, ale nie o końcowym wyniku będzie jeszcze długo mowa w kontekście tego meczu, a o zachowaniu portugalskiej publiczności.

Gdy szkoleniowiec gospodarzy Nelson Verissimo postanowił wpuścić na boisko w 61. minucie Jaremczuka, cały stadion zaczął bić brawo. Pojawiły się również transparenty głoszące o zaprzestaniu wojny w Ukrainie. Jaremczuk przejął także opaskę kapitana z rąk Jana Vertonghena.

Zbliżenie kamery na jego twarz wyraźnie pokazało niesamowite wzruszenie Ukraińca reakcją trybun.

Jaremczuk to 26-letni reprezentant Ukrainy, dla której rozegrał 29 spotkań i strzelił 10 goli. W Benfice występuje od tego sezonu. Trafił do niej z belgijskiego KAA Gent.