Wymowna reakcja Zbigniewa Bońka na decyzję FIFA wobec Rosji

Piłka nożna
Wymowna reakcja Zbigniewa Bońka na decyzję FIFA wobec Rosji
fot. Cyfrasport
Zbigniew Boniek

Cały piłkarski świat czekał na decyzję FIFA wobec sankcji na Rosję za jej działania wojenne na Ukrainie. Gdy wreszcie Światowa Organizacja Piłkarska podjęła kroki ku "ukaraniu" agresora, opinia publiczna nie kryje oburzenia.

Przypomnijmy, że FIFA usankcjonowała Rosjan brakiem możliwości gry reprezentacji tego kraju na własnym terytorium, brakiem możliwości używania flagi oraz hymnu państwowego, a także zmianą nazwy drużyny narodowej na "Football Union of Russia". Nie ma zatem mowy o wykluczeniu reprezentacji tego kraju z rozgrywek pod egidą FIFA, czego domagały się inne nacje.

 

ZOBACZ TAKŻE: FIFA podjęła decyzję ws. Rosji! Prezes PZPN oburzony!

 

Oburzony tym faktem jest prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza, który skomentował tę decyzję jako "nie do zaakceptowania". Zarówno polska federacja, jak i szwedzka oraz czeska zadeklarowały bojkot ws. rozgrywania meczów przeciwko Rosji w barażach o tegoroczny mundial. Również angielska federacja (FA) postanowiła nie grać z Rosją aż do odwołania.

 

Na temat "sankcji" FIFA wobec Rosji wypowiedział się krótko, ale dobitnie były prezes PZPN, obecnie wiceprezydent UEFA, Zbigniew Boniek. "I don't believe" - "Nie wierzę" - skwitował.

 

 

UEFA, w strukturach których znajduje się Boniek, na razie postanowiła odebrać Rosji prawo do organizacji tegorocznego finału Ligi Mistrzów, który miał odbyć się w Sankt Petersburgu, a odbędzie się w Paryżu. Sam Boniek zapowiada, że to jeszcze nie koniec sankcji ze strony Europejskiej Federacji Piłkarskiej.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie