Liga Europejska: Orlen Wisła wygrała w Płocku z Tatranem Preszów

Piłka ręczna
Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock wygrali przed własną publicznością ze słowackim Tatranem Presov

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock wygrali przed własną publicznością ze słowackim Tatranem Presov 33:29 (15:16) w meczu 9. kolejki grupy A Ligi Europejskiej. Za tydzień na zakończenie rywalizacji wicemistrzowie Polski zmierzą się w Berlinie z Fuechse w meczu, który zadecyduje o pierwszym miejscu w tabeli grupy A.

Drużyny Orlen Wisła i Tatran Presov spotkały się po raz pierwszy w historii obu klubów przed tygodniem, w meczu, w którym faworytem byli goście. "Nafciarze" wygrali wtedy 29:15 i utrzymali pierwszą pozycję w grupie A.

W drugim meczu, rozgrywanym w Orlen Arenie płocczanie także byli faworytami, ale od pierwszych minut, to goście prowadzili 1-2 bramkami. W 8. min Tatran wyszedł na trzybramkowe prowadzenie (7:4), co było zasługą bardzo dobrej postawy Marcosa Colodetiego w bramce i wtedy trener Xavi Sabate poprosił o czas i rozmowę z zawodnikami.

Po powrocie na parkiet nadal prowadzili goście, ale w 17. min udało się płocczanom, na krótko, doprowadzić do remisu 9:9. Potem dwa gole rzucili zawodnicy Tatranu, ale w 20. min był ponownie remis (11:11).

Po przerwie nadal Tatran wierzył, że może zdobyć dwa punkty, bo walczył o każdą piłkę i nie pozwolił Orlen Wiśle na wywalczenie większej przewagi. W 43. min gospodarze prowadzili dwoma golami (23:21). Gospodarze złapali swój rytm i zaczęli nadawać ton grze. Po trzech kwadransach wywalczyli sobie przewagę trzech trafień (25:22), a w 53. min prowadzili nawet 29:25, ale po błędach, goście zmniejszyli straty (27:29). W końcówce było sporo nerwów, błędów, ale w zespole gospodarzy był Dimitri Żytnikow, który poprowadził drużynę do zwycięstwa, zdobywając w ostatnich minutach trzy gole z rzędu.

Spotkanie 10. kolejki Orlen Wisła rozegra na wyjeździe i będzie to mecz o pierwsze miejsce w tabeli grupy A. Mecz został zaplanowany na 8 marca na godz. 20.45. Obie drużyny już mają zapewniony udział w LAST 16 Ligi Europejskiej.

Orlen Wisła Płock - Tatran Presov 33:29: (15:16).

Orlen Wisła Płock: Adam Morawski, Admir Ahmetasevic - Michał Daszek 6, Marek Daćko 1, Tin Lucin 1, Jan Jurecic 3, David Fernandez 1, Leon Susnja, Zoltan Szita 1, Przemysław Krajewski 3, Mirsad Terzic, Lovro Mihic 6, Mikołaj Czapliński, Niko Mindegia, Dmitrij Żytnikow 6, Sergiej Kosorotov 5.

Tatran Presov: Tilen Leben, Marcos Colodeti – Oliwer Rabek 9, Nuno Santos, Tomasz Recicar 5, Erik Fenar, Kirill Radcenko, Wiaczesław Kasatkin 4, Sergio Lopez, Marko Davidowic 4, Piotr Kimak – Fejko 1, Roman Czarapkin 4.

Karne minuty: Orlen Wisła – 6 min, Tatran - 4 min. Sędziny: Sherif Xhema, Besfort Jahja (Kosowo).