Kto wróci do Polski? Dłuższe okna transferowe w PlusLidze i Tauron Lidze

Siatkówka
Kto wróci do Polski? Dłuższe okna transferowe w PlusLidze i Tauron Lidze
fot. Cyfrasport
Malwina Smarzek może niedługo pojawić się na polskich boiskach

Polska Liga Siatkówki podjęła decyzję o umożliwieniu transferu polskich siatkarek i siatkarzy do PlusLigi i Tauron Ligi. Dotyczy to sportowców, którzy reprezentowali kluby z Rosji, Białorusi i Ukrainy.

"Polska Liga Siatkówki, przy współpracy z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej, zmodyfikowała przepisy, by polskie siatkarki i siatkarze wracający z Ukrainy, Rosji i Białorusi mogli jeszcze w tym sezonie zagrać w PlusLidze i TAURON Lidze" - napisano w oficjalnym oświadczeniu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nietypowa pomoc polskiej siatkówki dla Ukrainy! Ma ułatwić obronę przed atakami Rosjan

 

Zmiana zasad dotyczy tylko polskich siatkarek i siatkarzy, grających w sezonie 2021/2022 w klubach z Rosji, Białorusi i Ukrainy. Przypomnijmy, że okno transferowe w polskich ligach siatkarskich zostało zamknięte 31 stycznia. Teraz można dokonywać jedynie tzw. transferów medycznych.

 

- Jeśli zostaną zmuszeni do rozwiązania kontraktów lub sami zdecydują o rozwiązaniu umowy np. z klubem rosyjskim, będą mogli w drodze wyjątku, zagrać w klubie TAURON Ligi i PlusLigi już teraz - stwierdził cytowany w oficjalnym komunikacie prezes Polskiej Ligi Siatkówki Artur Popko.

 

 

Dzięki tej decyzji na polskiej boiska mogą wrócić tacy sportowcy jak m.in.: Malwina Smarzek, która reprezentuj Lokomotiw Kaliningrad czy Artur Szalpuk grający w ekipie Epicentr-Podolany Horodok. Zmiana w zasadach nie dotyczy Tauron 1. Ligi. 

Andrzej Adamiec/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie