Sensacyjne doniesienia! Conor McGregor nowym właścicielem Chelsea?!

Sporty walki
Sensacyjne doniesienia! Conor McGregor nowym właścicielem Chelsea?!
fot. Polsat Sport
Czy Conor McGregor będzie nowym właścicielem Chelsea?

To byłby absolutny hit! Conor McGregor wyraził zainteresowanie potencjalnym kupnem londyńskiej Chelsea. Gwiazdor UFC wspomniał o tym w mediach społecznościowych.

Przypomnijmy, że Chelsea będzie musiała poszukać nowego inwestora, po tym jak Roman Abramowicz odszedł z klubu. Rosjanin nie jest mile widziany w Wielkiej Brytanii ze względu na jego bliskie koneksje z Władimirem Putinem, który prowadzi działania wojenne w Ukrainie. Sam Abramowicz napisał już pożegnalny list do kibiców "The Blues".

 

ZOBACZ TAKŻE: Roman Abramowicz zabrał głos w sprawie sprzedaży Chelsea

 

To sprawia, że w mediach rozpoczęły się spekulacje na temat nowego właściciela giganta z Premier League. Niewykluczone, że zostanie im... McGregor, który byłby w stanie zainwestować w londyński klub. O byciu właścicielem może być niezwykle ciężko, ponieważ Irlandczyka prawdopodobnie nie stać na tak kosztowny zakup. Mimo, że gwiazda sportów walki jest multimilionerem (majątek McGregora jest wyceniany na 200 milionów dolarów), to daleko mu do majątku Abramowicza, który Chelsea kupił w 2003 roku. Majątek rosyjskiego oligarchy jest wyceniany bowiem na ponad 13 miliardów dolarów.

 

"Chciałbym to zbadać" - napisał McGregor na Twitterze, sugerując, że bierze pod uwagę ewentualną inwestycję w Chelsea. Na ile to możliwe?

 

 

33-letni McGregor to absolutna legenda MMA. Jego bilans to 22 zwycięstwa i sześć porażek. Był mistrzem najbardziej prestiżowej federacji mieszanych sztuk walki UFC w wadze piórkowej oraz lekkiej. Ostatni pojedynek stoczył 10 lipca 2021 roku. Przegrał przez TKO z Dustinem Poirierem.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie