Historyczny medal Katarzyny Zdziebło w chodzi sportowym

Katarzyna Zdziebło zdobyła brązowy medal na dystansie 35 km w drużynowych mistrzostwach świata w chodzie sportowym.

Katarzyna Zdziebło zdobyła brązowy medal na dystansie 35 km w drużynowych mistrzostwach świata w chodzie sportowym, które trwają w stolicy Omanu, Maskacie. Ósme miejsce zajęła Olga Niedziałek. Zwyciężyła Ekwadorka Glenda Morejon.

- Kasia jest pierwszą zawodniczką w historii polskiego kobiecego chodu, która zdobyła medal na imprezie tej rangi - poinformował z Maskatu trener Grzegorz Tomala, cytowany na stronie internetowej PZLA.

Polka uzyskała czas 2:51.48, wypełniając minimum na mistrzostwa świata i Europy. Przed nią finiszowały Morejon - 2:48.33 oraz Chinka Maocuo Li - 2:50.26. Debiutująca na dystansie 35 km Niedziałek osiągnęła wynik 2:57.50.