Tauron Liga: Siatkarki Grot Budowlanych górą w derbach Łodzi

Siatkarki Grot Budowlanych wygrały w derbach Łodzi.

W meczu 20. kolejki Tauron Ligi siatkarki Grot Budowlanych Łódź pokonały ŁKS Commercecon Łódź 3:0. Dla zwycięskiej drużyny to przełamanie po serii ligowych porażek.

"Derby rządzą się swoimi prawami" – to stare i mocno zużyte sportowe powiedzenie znalazło znów zastosowanie w praktyce, tym razem w starciu dwóch łódzkich drużyn w Tauron Lidze. Grot Budowlani przegrali sześć ostatnich ligowych spotkań, a ŁKS Commercecon wygrał pięć razy z rzędu. Wydawało się, że łatwo wskazać faworyta w tej rywalizacji, a jednak...

Spotkanie lepiej rozpoczęły siatkarki ŁKS Commercecon (4:7), ale w środkowej części pierwszego seta gospodynie odrobiły straty (13:13). Ważna dla losów tej partii była seria wygranych akcji przy zagrywkach Martyny Łazowskiej (20:16). Siatkarki Grot Budowlanych utrzymały przewagę w końcówce, a seta zwieńczył skuteczny atak Moniki Fedusio (25:22).

Początek drugiej odsłony miał niezwykły przebieg. Gospodynie przegrywały 1:6, by kilka minut później... prowadzić 9:6. Gra siatkarek ŁKS Commercecon załamała się, a największym problemem stała się skuteczność w ataku. W środkowej części ekipa Grot Budowlanych miała wyraźną przewagę (17:12, 19:14), a w końcówce kontrolowała sytuację. W ostatniej akcji seta Ana Cleger zdołała ograć blok przeciwniczek (25:18).

Trzecią odsłonę lepiej rozpoczęły gospodynie (8:5), ale później gra się wyrównała i wynik długo oscylował wokół remisu. W końcówce przewagę uzyskały siatkarki ŁKS (20:22), one też pierwsze miały piłkę setową przy stanie 23:24. Bohaterką trzech kolejnych akcji była jednak Fedusio, która skutecznymi atakami rozstrzygnęła rywalizację (26:24).

Najwięcej punktów: Ana Cleger (17), Monika Fedusio (15), Paulina Damaske (14) – Budowlani; Veronica Jones-Perry (10), Kamila Witkowska (10) – ŁKS. MVP: Martyna Łazowska.

Grot Budowlani Łódź – ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:22, 25:18, 26:24)

Budowlani: Paulina Damaske, Weronika Centka, Ana Cleger, Monika Fedusio, Małgorzata Lisiak, Martyna Łazowska – Justyna Łysiak (libero) oraz Zuzanna Górecka, Justyna Kędziora. Trener: Maciej Biernat.
ŁKS: Roberta Ratzke, Veronica Jones-Perry, Klaudia Alagierska, Valentina Diouf, Martyna Grajber, Kamila Witkowska – Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Pietra Jukoski, Weronika Sobiczewska, Angelika Gajer, Joanna Pacak, Julita Piasecka. Trener: Michał Cichy.

Wyniki, terminarz i plan transmisji 20. kolejki Tauron Ligi siatkarek:

2022-03-04: IŁ Capital Legionovia Legionowo – Developres Bella Dolina Rzeszów 2:3 (25:16, 17:25, 28:26, 25:27, 12:15)
2022-03-04: BKS Bostik Bielsko-Biała – E. Leclerc Moya Radomka Radom 3:2 (27:29, 25:23, 28:30, 25:19, 15:11)
2022-03-05: Grupa Azoty Chemik Police – Energa MKS Kalisz 3:0 (25:18, 25:18, 25:16)

2022-03-06: Joker Świecie – #VolleyWrocław 2:3 (16:25, 29:27, 13:25, 25:23, 14:16)

2022-03-06: Grot Budowlani Łódź – ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:22, 25:18, 26:24)
2022-03-07: UNI Opole – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz (20.30; transmisja – Polsat Sport).