Andrij Szewczenko nie krył łez. "Potrzebujemy zaangażowania na rzecz pokoju"

Piłka nożna
Andrij Szewczenko nie krył łez. "Potrzebujemy zaangażowania na rzecz pokoju"
fot. PAP
Andrij Szewczenko wypowiedział się na temat sytuacji na Ukrainie

Andrij Szewczenko w programie "Che Tempo Che Fa" wypowiedział się na temat obecnej sytuacji na Ukrainie. Były piłkarz zaapelował o zaprzestanie działań wojennych.

Szewczenko już wcześniej wypowiadał się na temat wojny rozpętanej przez Rosję. Ukrainiec wzywał wszystkich do pomocy swoim rodakom. 

 

- Mamy uchodźców, potrzebujemy pomocy humanitarnej. Potrzebujemy wsparcia medycznego, żywności - mówił były zawodnik m.in. AC Milan w wywiadzie dla Sky Sports.

 

ZOBACZ TAKŻE: Gwiazda polskiego sportu pomogła ukraińskiej rodzinie. Teraz walczy z... hejtem

 

Teraz Szewczenko udzielił jeszcze jednego wywiadu. Tym razem pojawił się we włoskim programie "Che Tempo Che Fa". Zapytany o sytuację w swojej ojczyźnie byłemu piłkarzowi napłynęły łzy do oczu. We wzruszających słowach wypowiedział się na temat tego, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. 

 

- Krewni opowiadają mi o tym, co się dzieje. To koszmar, z którego chciałbym się obudzić. Wszyscy bardzo potrzebują pomocy - opowiedział. 

 

Ukrainiec zaapelował o zaprzestanie wojny i znalezienie pokojowego rozwiązania zaistniałej sytuacji.

 

- Sport może wiele. Ma ogromną siłę i jest w stanie wysłać przesłanie pokoju do wielu krajów. Potrzebujemy zaangażowania na rzecz pokoju. Musimy to zatrzymać i znaleźć dyplomatyczne rozwiązanie, by zakończyć wojnę - powiedział Ukrainiec.

 

Andrzej Adamiec/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Anglia - Belgia. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie