Alexander Pointner nowym trenerem polskich skoczków?!

Zimowe
Alexander Pointner nowym trenerem polskich skoczków?!
fot. PAP
Alexander Pointner to jeden z najbardziej utytułowanych trenerów w historii skoków narciarskich.

Według doniesień portalu Sport.pl, wśród kandydatów na potencjalnego następcę Michala Doleżala na stanowisku trenera polskiej kadry skoczków narciarskich jest absolutna legenda i twórca sukcesów austriackich zawodników - Alexander Pointner!

Przyszłość Doleżala w roli opiekuna naszych skoczków stoi pod gigantycznym znakiem zapytania. Obecny sezon był bowiem jednym z najgorszych dla naszej reprezentacji od wielu lat. Co prawda, Dawid Kubacki zdobył brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w Pekinie, ale był to niewątpliwie "rodzynek" w kontekście fatalnych rezultatów.

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ w lotach 2022: Trener Michal Dolezal podał sześcioosobowy skład Polaków

 

Doleżał pracuje z naszą kadrą od trzech lat i wcześniej zbierał dobre recenzje, więc nie jest powiedziane, że po jednym słabym sezonie Polski Związek Narciarski zdecyduje się na rozbrat. Rozmowy na temat jego przyszłości odbędą się dopiero po sezonie, ale już teraz pojawiają się doniesienia dotyczące jego potencjalnego następcy.

 

Sport.pl informuje, że w gronie kandydatów jest m.in. legendarny Alexander Pointner. Tego 51-letniego Austriaka nie trzeba przedstawiać żadnemu kibicowi skoków narciarskich. O ile, jako skoczek nie należał do światowej czołówki, tak trenerem jest wybitnym. Wystarczy powiedzieć, że przez 10 lat prowadził z wielkimi sukcesami kadrę Austrii, z którą siedmiokrotnie zdobył mistrzostwo świata, dwukrotnie mistrzostwo olimpijskie oraz dziewięciokrotnie wygrywał w Pucharze Narodów. Pod jego wodzą indywidualne triumfy święcili tacy zawodnicy, jak Gregor Schlierenzauer, Thomas Morgenstern, Andreas Widhoezl, Andreas Kofler czy Martin Koch.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie