MŚ 2022: Rosja nie odpuszcza po decyzji FIFA! "To nielegalne"

Piłka nożna
MŚ 2022: Rosja nie odpuszcza po decyzji FIFA! "To nielegalne"
fot. PAP
Rosjanie nie zgadzają się z decyzją FIFA na temat walkowera.

FIFA postanowiła przyznać walkowera na korzyść reprezentacji Polski, która miała zagrać w półfinale baraży o mundial z Rosją. Ta została wykluczona z powodu działań wojennych tego kraju w Ukrainie. Tamtejszy związek piłkarski nie zgadza się z takim werdyktem.

W Rosji uważają, że w aspekcie prawnym FIFA nie miała możliwości ukarania jej walkowerem i wykluczenia z rozgrywek. Dlatego tamtejsza federacja postanowiła odwołać się do Sądu Arbitrażowego w Lozannie. Szanse, aby doszło do zmiany decyzji są jednak nikłe, ponieważ takowe odwołania są czasochłonne, a baraże zaplanowane są już pod koniec marca.

 

ZOBACZ TAKŻE: Robert Lewandowski o dyskwalifikacji Rosji. "To odpowiednia decyzja"

 

Rosjanie jednak chwytają się wszystkich możliwych opcji i walczą do samego końca, aby wziąć udział w barażach. Zdaniem byłego prezydenta Rosyjskiej Federacji Piłkarskiej, Wiaczesława Kołoskowa, decyzja FIFA jest niezgodna z prawem.

 

- Nie ma podstaw prawnych, aby nas zawieszać. To jedynie polityka i nielegalne działania. Wierzę w sprawiedliwość - zaznaczył w rozmowie z rosyjską telewizją sport-express.ru.

 

Decyzja FIFA oznacza, że Polska jest już w finale baraży i czeka na zwycięzcę meczu Szwecja - Czechy.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie