PlusLiga: Asseco Resovia wygrała w Radomiu

Cerrad Enea Czarni – Asseco Resovia 0:3.

W zaległym meczu 16. kolejki PlusLigi Cerrad Enea Czarni Radom ulegli Asseco Resovii 0:3. Siatkarze z Radomia przed tygodniem ograli na wyjeździe Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, ale później ponieśli dwie porażki we własnej hali z ekipami z Lubina i Rzeszowa.

Premierową odsłonę lepiej rozpoczęli siatkarze Asseco Resovii (5:8). Gospodarze kilkakrotnie odrabiali straty (11:11, 15:15) i losy seta rozstrzygnęły się w końcówce. Gospodarze jeszcze przy stanie 21:22 mieli punktowy kontakt, ale trzy kolejne akcje padły łupem przyjezdnych. Skuteczny atak Macieja Muzaja, blok i uderzenie Nicolasa Szerszenia przyniosły im decydujące punkty (21:25).

Set numer dwa toczył się przy minimalnej przewadze gospodarzy (8:6, 16:14). Wydawało się, że radomianie złapali właściwy rytm gry, do pewnego momentu byli skuteczni, ale nie zdołali utrzymać przewagi. Rywale odrobili straty, i choć gospodarze mieli piłkę setową po ataku Rafała Faryny, partia zakończyła się rywalizacją na przewagi. Zakończył ją atak blok-aut w wykonaniu Szerszenia (28:30).

Trzecią partię gospodarze rozpoczęli od falstartu – po serii świetnych zagrywek Szerszenia przegrywali 0:8. Po takim otwarciu, gospodarze nie byli już w stanie odrobić strat i zdecydowanie przegrali. Set skończył się tak, jak się rozpoczął – asem serwisowym Szerszenia (16:25).

Skrót meczu Cerrad Enea Czarni – Asseco Resovia:

Najwięcej punktów: Rafał Faryna (20), Paweł Rusin (12) – Cerrad Enea Czarni; Nicolas Szerszeń (20), Klemen Čebulj (14), Maciej Muzaj (12) – Asseco Resovia. Goście zdecydowanie lepiej punktowali blokiem (4–11). MVP: Nicolas Szerszeń (14/28 = 50% skuteczności w ataku + 4 asy serwisowe + 2 bloki).

Cerrad Enea Czarni Radom – Asseco Resovia 0:3 (21:25, 28:30, 16:25)

Cerrad Enea Czarni: Sebastian Warda, Michał Kędzierski, Paweł Rusin, Michael Parkinson, Rafał Faryna, Bartosz Firszt – Mateusz Masłowski (libero) oraz Maciej Nowowsiak (libero), Aleksandr Woropajew, Aleksander Berger. Trener: Jakub Bednaruk.
Asseco Resovia: Nicolas Szerszeń, Jakub Kochanowski, Maciej Muzaj, Klemen Čebulj, Jan Kozamernik, Fabian Drzyzga – Paweł Zatorski (libero) oraz Rafał Buszek, Michał Potera (libero), Jakub Bucki, Paweł Woicki, Bartłomiej Krulicki. Trener: Marcelo Mendez.