Adam Buksa show w Lidze Mistrzów! Kapitalny występ Polaka (WIDEO)

Adam Buksa

Adam Buksa rozegrał znakomite spotkanie w ćwierćfinale Ligi Mistrzów w strefie CONCACAF. Polski napastnik w barwach New England Revolution zdobył dwie bramki i został wybrany graczem meczu. Jego drużyna wygrała 3:0.

Rywalem New England był meksykański zespół Pumas UNAM. Był to pierwszy ćwierćfinał prestiżowych rozgrywek Ligi Mistrzów. Niewątpliwie bohaterem tego starcia był Buksa.

Wynik meczu w 19. minucie otworzył Sebastian Lletget. Druga połowa należała jednak do Polaka, który dwukrotnie świetnie odnalazł się w polu karnym rywala i ustrzelił dublet, ustalając wynik na 3:0 i znacznie przybliżając swój zespół do awansu do półfinału Champions League.

W głosowaniu kibiców został wybrany MVP spotkania.

25-letni Buksa występuje w barwach New England Revolution od 2020 roku. Wcześniej grał w Lechii Gdańsk, Zagłębiu Lubin i Pogoni Szczecin. W reprezentacji Polski zagrał pięciokrotnie i strzelił pięć goli. Został powołany do kadry Biało-Czerwonych przez Czesława Michniewicza na najbliższe zgrupowanie.