PlusLiga: PGE Skra wygrała w Suwałkach

Ślepsk - PGE Skra 0:3.

W spotkaniu 23. kolejki PlusLigi MKS Ślepsk Malow Suwałki przegrał z PGE Skrą Bełchatów 0:3. Faworyzowani siatkarze z Bełchatowa nie mieli większych problemów, pewnie ograli rywali i zainkasowali komplet punktów.

Bełchatowianie szybko uzyskali przewagę w pierwszym secie (1:4, 6:10), a w środkowej jego części właściwie kontrolowali sytuację. Byli skuteczniejsi w ataku, lepiej od rywali punktowali blokiem (0–3). Spokojnie zmierzali po zwycięstwo, które stało się faktem po autowym ataku rywali (17:25).

Druga odsłona również toczyła się przy przewadze gości, tym razem jednak suwalczanie zdołali nawiązać wyrównaną walkę. Co prawda w środkowej części mieli już spore straty (13:17), złapali jednak punktowy kontakt – po ataku Adriana Buchowskiego było 18:19. Mieli go jeszcze przy stanie 22:23, ale skuteczny atak Mateusza Bieńka i błąd suwalczan rozstrzygnęły seta na korzyść gości (22:25).

W trzeciej partii gospodarze dotrzymywali kroku rywalom do stanu 9:9. Później inicjatywę przejęli bełchatowianie. Punktowa seria od stanu 10:11 do 10:18, przy zagrywkach Karola Kłosa, właściwie rozstrzygnęła rywalizację. Atak blok-aut Aleksandara Atanasijevicia ustalił wynik ostatniego seta na 19:25.

Skrót meczu Ślepsk - Skra:

Najwięcej punktów: Bartłomiej Bołądź (22) – Ślepsk; Aleksander Atanasijevic (12), Mateusz Bieniek (10) – Skra. Jeden Bołądź (20/31 w ataku) to za mało, by nawiązać walkę z ekipą z Bełchatowa – atakującemu wyraźnie brakowało w tym spotkaniu wsparcia kolegów. MVP: Grzegorz Łomacz.

MKS Ślepsk Malow Suwałki – PGE Skra Bełchatów 0:3 (17:25, 22:25, 19:25)

Ślepsk: Kevin Klinkenberg, Cezary Sapiński, Bartłomiej Bołądź, Paweł Halaba, Andreas Takvam, Josua Tuaniga – Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Mateusz Laskowski, Piotr Łukasik, Adrian Buchowski, Łukasz Rudzewicz. Trener: Dominik Kwapisiewicz.
Skra: Mateusz Bieniek, Aleksandar Atanasijević, Dick Kooy, Karol Kłos, Grzegorz Łomacz, Milad Ebadipour – Kacper Piechocki (libero) oraz Mikołaj Sawicki, Damian Schulz, Robert Milczarek (libero). Trener: Slobodan Kovać.

Wyniki, terminarz i plan transmisji 23. kolejki PlusLigi:

2022-02-06: Trefl Gdańsk – Asseco Resovia Rzeszów 3:2 (20:25, 25:19, 25:19, 18:25, 15:13)
2022-03-11: MKS Ślepsk Malow Suwałki – PGE Skra Bełchatów 0:3 (17:25, 22:25, 19:25)
2022-03-12: Jastrzębski Węgiel – Indykpol AZS Olsztyn (sobota, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2022-03-12: GKS Katowice – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (sobota, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-03-12: Cuprum Lubin – PSG Stal Nysa (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-03-13: Aluron CMC Warta Zawiercie – Projekt Warszawa (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2022-03-13: Cerrad Enea Czarni Radom – LUK Lublin (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).