PlusLiga: ZAKSA ograła GKS

W spotkaniu 23. kolejki PlusLigi GKS Katowice przegrał z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3. Katowiczanie, po dobrym meczu z Jastrzębskim Węglem (2:3), tym razem nie zdołali nawiązać wyrównanej walki z wyżej notowanym przeciwnikiem.

W premierowej odsłonie kędzierzynianie bardzo szybko zaczęli budować przewagę (3:6, 8:12). W środkowej części seta kontrolowali już sytuację, dominując przede wszystkim w ataku (38%–66% skuteczności). Siatkarze ZAKSY pewnie zmierzali po zwycięstwo, które przypieczętował skutecznym atakiem Norbert Huber (18:25).

Wydawało się, że drugi set będzie bardziej wyrównany od poprzedniego, bo jeszcze w środkowej jego części gospodarze dotrzymywali kroku rywalom (13:13). Później jednak siatkarze ZAKSY odskoczyli przeciwnikom (15:20), a różnicę nadal robiła skuteczność w ofensywie. Wynik seta na 17:25 ustaliła zepsuta zagrywka katowiczan.

Trzecia partia nie odmieniła oblicza tej konfrontacji. Kędzierzynianie znów spokojnie zbudowali solidną zaliczkę, a gospodarze nie byli w stanie znaleźć patentu na ich skuteczną grę (11:16, 13:19). Siatkarze GKS zerwali się jeszcze do walki, zmniejszyli punktowy dystans do trzech oczek (17:20). ZAKSA jednak spokojnie utrzymała przewagę. Efektowny blok Hubera dał piłkę meczową (19:24), a mecz zakończył skuteczny atak Kamila Semeniuka (20:25).

Najwięcej punktów: Jakub Szymański (11) – GKS; Łukasz Kaczmarek (17), Kamil Semeniuk (16) – ZAKSA. MVP: Marcin Janusz.

GKS Katowice – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (18:25, 17:25, 20:25)

GKS: Jakub Szymański, Marcin Kania, Jakub Jarosz, Gonzalo Quiroga, Piotr Hain, Micah Ma'a – Bartosz Mariański (libero) oraz Jakub Nowosielski, Damian Domagała, Damian Kogut, awid Ogórek (libero). Trener: Grzegorz Słaby
ZAKSA: David Smith, Łukasz Kaczmarek, Kamil Semeniuk, Norbert Huber, Marcin Janusz, Aleksander Śliwka – Erik Shoji (libero) oraz Bartłomiej Kluth. Trener: Gheorghe Cretu.

Wyniki, terminarz i plan transmisji 23. kolejki PlusLigi:

2022-02-06: Trefl Gdańsk – Asseco Resovia Rzeszów 3:2 (20:25, 25:19, 25:19, 18:25, 15:13)
2022-03-11: MKS Ślepsk Malow Suwałki – PGE Skra Bełchatów 0:3 (17:25, 22:25, 19:25)
2022-03-12: Jastrzębski Węgiel – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:21, 22:25, 25:20, 25:23)
2022-03-12: GKS Katowice – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (18:25, 17:25, 20:25)
2022-03-12: Cuprum Lubin – PSG Stal Nysa (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-03-13: Aluron CMC Warta Zawiercie – Projekt Warszawa (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2022-03-13: Cerrad Enea Czarni Radom – LUK Lublin (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).