WTA w Indian Wells: Magdalena Fręch odpadła w drugiej rundzie

Magdalena Fręch odpadła w drugiej rundzie prestiżowego turnieju tenisowego w kalifornijskim Indian Wells (pula nagród 8,58 mln dolarów). Polka przegrała z Czeszką Marketą Vondrousovą 1:6, 3:6.

Fręch w światowym rankingu zajmuje 88. miejsce. Vondrousova jest natomiast sklasyfikowana na 33. pozycji. 22-latka z Pragi to finalistka French Open z 2019 roku i srebrna medalistka ubiegłorocznych igrzysk w Tokio.

Wyżej notowana rywalka szybko przejęła inicjatywę w meczu. Grała niemal bezbłędnie i po kilkunastu minutach prowadziła 5:0. Ostatecznie w pierwszym secie oddała Fręch tylko jednego gema.

Druga partia zaczęła się obiecująco, bo Polce udało się przełamać Vondrousovą. Wyrównana walka toczyła się jednak tylko do stanu 2:2. Później Czeszka ponownie dominowała na korcie i po nieco ponad godzinie świętowała awans do trzeciej rundy.

W niedzielę swój mecz w trzeciej rundzie rozegra Iga Świątek. Rozstawiona z "trójką" Polka zmierzy się z Dunką Clarą Tauson.