Marcelo Mendez poprowadzi reprezentację Argentyny do 2024 roku

Siatkówka
Marcelo Mendez poprowadzi reprezentację Argentyny do 2024 roku
Fot. PAP
Marcelo Mendez

Marcelo Mendez będzie selekcjonerem reprezentacji Argentyny siatkarzy do 2024 roku - ogłosiła argentyńska federacja siatkarska. Trener Asseco Resovii Rzeszów zdobył z "Albicelestes" brązowy medal igrzysk olimpijskich w Tokio.

Dobre wieści dla argentyńskiej reprezentacji siatkarzy! Biało-niebieska kadra wciąż może liczyć na trenerski fach Marcelo Mendeza, który przedłużył kontrakt do końca cyklu olimpijskiego, który zwieńczy globalna impreza w Paryżu w 2024 roku. Warto wspomnieć, że Argentyńczyk prowadzący aktualnie również Asseco Resovię Rzeszów, niespodziewanie zdobył ze swoją kadrą brązowy medal igrzysk w Tokio.

 

ZOBACZ TAKŻE: Mateusz Ponitka zagrał dla rosyjskiego klubu. W sieci zawrzało!


- Dla mnie praca w kadrze była i nadal jest marzeniem. Zakończyliśmy udany cykl z medalem olimpijskim, z wieloma młodymi zawodnikami, którzy dorośli i myślę, że najbardziej motywuje mnie do dalszego ich rozwoju - powiedział Mendez komentując przedłużenie kontraktu.

 


Trener Resovii dodał także, że jego podstawowym celem będzie kwalifikacja na igrzyska olimpijskie.


- Na kolejnym etapie marzenie olimpijskie jest zawsze ważne. Wiemy, że kwalifikacja w nowym systemie jest bardzo trudna, ale dołożymy wszelkich starań, aby osiągnąć ten cel. Postaramy się, aby młodzi ludzie nadal się rozwijali i postępowali, aby kiedy ich potrzebujemy, byli w jak najlepszej formie - dodał szkoleniowiec.


Mendez w swojej karierze prowadził jedynie kadry Hiszpanii (2007-08) i Argentyny (od 2018 roku). Wśród prowadzonych przez niego klubów można wyróżnić CA River Plate, Drac Palma, Sada Cruzeiro Volei oraz wspomnianą Resovię, której trenerem jest od 28 grudnia 2021 roku.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie