PKO BP Ekstraklasa: Raków Częstochowa wygrał i został liderem

Raków Częstochowa w meczu kończącym 25. kolejkę PKO BP Ekstraklasy pokonał Stal Mielec 2:1 i objął prowadzenie w tabeli. Z dorobkiem 51 punktów o jeden wyprzedza Pogoń Szczecin i o dwa Lecha Poznań.

Wygrana zespołowi trenera Marka Papszuna nie przyszła łatwo. Po pierwszej, bezbramkowej połowie, w piątej minucie drugiej prowadzenie gospodarzom zapewnił Deian Sorescu, który wykorzystał nieumiejętne wybicie piłki przez defensorów gości. To pierwsze trafienie w polskiej lidze Rumuna pozyskanego zimą z Dinama Bukareszt.

W 69. minucie strzałem z dystansu wyrównał Krystian Gettinger, a udział w tym golu ma również nieporadnie interweniujący bośniacki bramkarz Rakowa Vladan Kovacevic.

Losy spotkania rozstrzygnęła bramka Iviego Lopeza z rzutu karnego w 81. minucie. To 13. gol w tym sezonie Hiszpana, który na czele klasyfikacji strzelców dołączył do Szweda Mikaela Ishaka z Lecha Poznań.

Raków, który z pięciu tegorocznych meczów ligowych wygrał cztery, raz zremisował i jest jedynym zespołem bez porażki, z dorobkiem 51 punktów został liderem tabeli. Inne drużyny czołówki w tej kolejce straciły punkty. Pogoń zremisowała na wyjeździe z Cracovią 1:1, a Lech - także w Krakowie - uzyskał identyczny wynik z Wisłą.

Strata kolejnych w tabeli Radomiaka Radom i Lechii Gdańsk jest zbyt duża, by mogły włączyć się do walki o mistrzostwo kraju.

W następnej kolejce, w sobotę, Raków Częstochowa podejmie broniącą tytułu Legię Warszawa, z którą zmierzy się także - 6 kwietnia - w półfinale Pucharu Polski.

Raków Częstochowa - PGE FKS Stal Mielec 2:1 (0:0)

Bramki: Sorescu 49, Lopez 81 (k) - Getinger 69

Raków Częstochowa: Vladan Kovacevic - Fran Tudor, Andrzej Niewulis, Zoran Arsenic - Deian Sorescu (87. Milan Rundic), Giannis Papanikolaou, Ben Lederman (87. Szymon Czyż), Patryk Kun, Mateusz Wdowiak (87. Jakub Arak), Ivi Lopez (91. Fabio Sturgeon) - Vladislavs Gutkovskis

PGE FKS Stal Mielec: Damian Primel - Arkadiusz Kasperkiewicz, Mateusz Matras, Marcin Flis - Mateusz Żyro, Maciej Urbańczyk (61. Oskar Zawada), Grzegorz Tomasiewicz, Krystian Getinger, Maksymilian Sitek (68. Wiktor Kłos), Maciej Domański (77. Bożidar Czorbadżijski) - Dominik Steczyk (68. Konrad Wrzesiński)

Żółte kartki: Tudor, Arsenic - Kasperkiewicz