Bundesliga: Borussia Dortmund pokonała Mainz i goni Bayern Monachium

Borussia Dortmund po wyjazdowym zwycięstwie nad FSV Mainz 1:0 w zaległym meczu piłkarskiej Bundesligi umocniła się na drugiej pozycji i zbliżyła na cztery punkty do prowadzącego w tabeli Bayernu Monachium.

Gola na wagę wygranej zdobył w 87. minucie belgijski pomocnik Axel Witsel. - Nieraz ważniejsze od ładnej gry są punkty i to był mecz z tego gatunku. Najważniejsza była wygrana - przyznał zdobywca gola.

Goście grali bez chorego kapitana Marco Reusa i obrońcy Matsa Hummelsa, a wracający do pełni sił po kontuzji najskuteczniejszy zawodnik - Norweg Erling Haaland - pojawił się na boisku w drugiej połowie.

W pierwotnym terminie mecz nie odbył się ze względu na dużą liczbę przypadków zakażenia koronawirusem w zespole z Moguncji.

Borussia Dortmund powiększyła dorobek punktowy do 56, a broniący tytułu i walczący o 10. z rzędu ligowy prymat Bayern ma cztery więcej. Do końca sezonu pozostało osiem kolejek.

Ekipa Mainz, która ma jeszcze jedno zaległe spotkanie, plasuje się na 10. miejscu.