PŚ w snowboardzie: Oskar Kwiatkowski drugi w Rogli, Aleksandra Król szósta

Oskar Kwiatkowski zajął drugie miejsce w zaliczanym do Pucharu Świata snowboardowym slalomie gigancie równoległym w Rogli. W finale musiał uznać wyższość Włocha Edwina Corattiego. W rywalizacji pań Aleksandra Król odpadła w ćwierćfinale i uplasowała się na szóstej pozycji.

Do ćwierćfinału Kwiatkowski awansował po upadku Słoweńca Zana Kosira. Potem o 0,2 s był szybszy od Austriaka Andreasa Prommeggera. W półfinale z własną trasą nie poradził sobie kolejny reprezentant gospodarzy Tim Mastnak, który także upadł.

Corattiemu Polak uległ nieznacznie - zaledwie 0,14 s. Na pucharowym podium znalazł się po raz czwarty w karierze, ale jeszcze nigdy nie wygrał.

Król natomiast najpierw była szybsza od Japonki Tomoki Takeuchi o 3,22 s. W 1/4 finału musiała jednak uznać wyższość Niemki Carolin Langenhorst, z którą przegrała o 0,15 s.

Wśród kobiet triumfowała Niemka Ramona Teresia Hofmeister, a druga była Japonka Tsubaki Miki.

W 1/8 finału odpadł Michał Nowaczyk i został sklasyfikowany na 11. miejscu.

Eliminacji nie przebrnęli 30. Aleksandra Michalik, 33. Olimpia Kwiatkowska i 52. Mikołaj Rutkowski.

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi Koreańczyk Sangho Lee, który w środę był czwarty. Kwiatkowski awansował na 17. miejsce, a Nowaczyk na 27. Wśród kobiet liderką została Hofmeister. Król plasuje się na 11. pozycji.