HMŚ Belgrad 2022: Adrianna Sułek druga po trzech konkurencjach pięcioboju

Inne
HMŚ Belgrad 2022: Adrianna Sułek druga po trzech konkurencjach pięcioboju
fot. PAP/Adam Warżawa
Adrianna Sułek jest druga po trzech konkurencjach pięcioboju

Adrianna Sułek zajmuje drugie miejsce po trzech konkurencjach pięcioboju podczas halowych mistrzostw świata w Belgradzie. Przed południem Polka wygrała rywalizację w skoku wzwyż i ma duże szanse na podium. Po południu odbędzie się skok w dal i bieg na 800 m.

Sułek pojechała do Belgradu jako liderka światowych tabel. W piątek Polka zaczęła rywalizację w mistrzostwach świata pod dachem od wyniku 8,36 w biegu przez płotki.

 

Straty do najlepszych z nawiązką odrobiła w swojej koronnej konkurencji - skoku wzwyż. W tej specjalności reprezentantka Polski była najlepsza, wyrównując wynikiem 1,89 rekord życiowy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tomasz Majewski o lekkoatletycznych HMŚ. "Może paść wiele rekordów"

 

Nieco gorzej spisała się w pchnięciu kulą. Zaczęła od słabego 12,49, kolejną próbę spaliła, ale w trzeciej próbie uzyskała 13,40. To wynik o zaledwie 10 cm słabszy od rekordu życiowego Sułek.

 

Po trzech konkurencjach ma na swoim koncie 2895. Traci 12 punktów do prowadzącej w zmaganiach Belgijki Noor Vidts - 2907. Trzecia Amerykanka Chari Hawkins traci do Sułek dziewięć punktów - 2886. Czwarta - z dużą już stratą - jest kolejna reprezentantka USA Kendell Williams - 2777 pkt.

 

Dokończenie rywalizacji w sesji wieczornej. Najpierw panie będą rywalizowały w skoku w dal, a o 19.50 odbędzie się finałowy bieg na 800 m.

 

Polska czeka na medal halowych mistrzostw świata w pięcioboju od 1999 roku. Wówczas w Maebashi Urszula Włodarczyk byłą trzecia, uzyskując 4596 pkt.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie