ATP w Indian Wells: Taylor Fritz pierwszym finalistą

Amerykański tenisista Taylor Fritz.

Rozstawiony z numerem 20. reprezentant gospodarzy Taylor Fritz pokonał Andrieja Rublowa (nr 7.) 7:5, 6:4 i awansował do finału turnieju tenisowego ATP w kalifornijskim Indian Wells (pula nagród 9,55 mln dolarów).

Choć zawodnicy rozegrali tylko dwa sety, spotkanie trwało ponad 100 minut, a szczególnie zacięta była godzinna, pierwsza partia. Rublow został w niej przełamany dwukrotnie, a sam wygrał przy serwie rywala raz. Obronił dwie piłki setowe, ale przy trzeciej Fritz okazał się lepszy.

W drugim secie do wyłonienia zwycięzcy wystarczyło jedno przełamanie, a Amerykanin wykorzystał też pierwszą piłkę meczową.

Rublow w 1/8 finału wyeliminował Huberta Hurkacza (nr 11.).

Fritz w finale imprezy ATP wystąpi po raz siódmy. Dotychczas triumfował tylko raz - przed dwoma laty w Eastbourne.

Jego rywalem w finale będzie na pewno Hiszpan - albo uważany za wschodzącą gwiazdę 18-letni Carlos Alcaraz (nr 19.), albo o 17 lat starszy Rafael Nadal (4.).