Błażej Krzyształowicz nowym trenerem siatkarek E.Leclerc Moya Radomki Radom

Siatkówka
Błażej Krzyształowicz nowym trenerem siatkarek E.Leclerc Moya Radomki Radom
fot. Cyfrasport
Błażej Krzyształowicz nowym trenerem E.Leclerc Moya Radomki Radom.

Błażej Krzyształowicz został nowym trenerem siatkarek E.Leclerc Moya Radomki Radom. Polski szkoleniowiec zastąpił Włocha Riccardo Marchesiego, który prowadził klub Tauron Ligi od 2020 roku.

Błażej Krzyształowicz od 2013 do 2021 roku nieprzerwanie pracował w klubie Grot Budowlani Łódź. Swoją karierę w klubie rozpoczął od objęcia posady statystyka, następnie pełnił rolę asystenta trenera, a od sezonu 2016/17 piastował stanowisko pierwszego szkoleniowca. W premierowym sezonie swojej pracy w tej roli zdobył pierwszy w historii klubu medal.

 

Zobacz także: Riccardo Marchesi nie jest już trenerem E. Leclerc Moya Radomki Radom

 

Podczas pracy z łódzkimi siatkarkami wywalczył: dwa wicemistrzostwa Polski, brązowy medal mistrzostw Polski, Puchar Polski 2018 oraz dwa Superpuchary Polski i Superpuchar PLS. W pierwszych, w historii ligi rozgrywkach toczonych na boiskach plażowych wywalczył trzecie miejsce w PreZero Grand Prix. Szkoleniowiec prowadził zespół także w rozgrywkach międzynarodowych: w Pucharze CEV i Lidze Mistrzyń. W latach 2015–19 był asystentem trenera reprezentacji Polski.

 

 

W sezonie 2021/22 zdecydował się na wyjazd do Rosji i podjął pracę w klubie Lokomotiw Kaliningrad, w którym prowadził drugą drużynę. Wrócił jednak do Polski i objął drużynę E.Leclerc Moya Radomki Radom. Szkoleniowiec poprowadzi zespół już w poniedziałek, podczas meczu przeciwko #VolleyWrocław (godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).

 

WYNIKI MECZÓW I TABELA TAURON LIGI

RM, Polsat Sport, radomka.com
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie