EBL: Pewne zwycięstwo mistrzów w Stargardzie

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski pokonał PGE Spójnię Stargard

Mistrzowie Energa Basket Ligi, Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski pewnie pokonali na wyjeździe PGE Spójnię Stargard 105:61.

Mistrzowie Polski świetnie weszli w to spotkanie i po zagraniach Jamesa Florence’a oraz Jamesa Palmera prowadzili 0:7. Ta przewaga błyskawicznie rosła, a nadal rewelacyjny był Florence - po jego kolejnym zagraniu wynosiła już 14 punktów. Później straty lekko zmniejszali Nick Spires oraz Daniel Szymkiewicz. Dzięki aktywnemu Kobiemu Simmonsowi po 10 minutach było 20:34. W drugiej kwarcie z dystansu trafiał Jarosław Mokros, a po kolejnej akcji Michaela Younga przewaga Arged BM Stali wynosiła już 20 punktów. Pojedyncze akcje Baylee Steele’a niewiele zmieniały w grze gospodarzy - nie potrafili dotrzymać kroku rywalom. Następne zagrania Younga sprawiły, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 36:62.

Trzecią kwartę od serii 14:2 rozpoczął zespół trenera Igora Milicicia! Po kolejnej akcji Jamesa Florence’a przewaga wynosiła już 38 punktów. PGE Spójnia swoją pierwszą trójkę trafiła po 27 minutach gry - jej autorem był Justin Gray. Ciągle nie była jednak w stanie realnie nawiązać rywalizacji. Ostrowianie całkowicie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Po 30 minutach prowadzili 52:88. Ostatnia kwarta niczego już nie mogła zmienić, chociaż trzeba podkreślić dobre wejście Dominika Grudzińskiego. W końcówce obaj trenerzy chętniej pokazywali młodszych zawodników. Arged BM Stal zwyciężyła 61:105 po trójce Igora Wadowskiego.

Po 16 punktów dla gości zdobyli James Florence oraz Michael Young. Daniel Szymkiewicz zanotował dla gospodarzy 12 punktów i 2 asysty.

PGE Spójnia Stargard - Arged BM Stal Ostrów Wlkp. 61:105 (20:34, 16:28, 16:26, 9:17).

Punkty:

PGE Spójnia Stargard: Daniel Szymkiewicz 12, Baylee Steele 11, Justin Gray 9, Admon Gilder 7, Tomasz Śnieg 5, Dominik Grudziński 5, Kerron Johnson 5, Kacper Młynarski 4, Nick Spires 3.

Arged BM Stal Ostrów Wlkp.: James Florence 16, Michael Young 16, Damian Kulig 15, Jarosław Mokros 14, Jakub Garbacz 12, Kobi Jordan Simmons 11, Denzel Andersson 10, James Palmer Jr. 6, Igor Wadowski 3, Michał Pluta 2, Bartosz Rachwalski 0