Tauron Liga: Grupa Azoty Chemik Police lepszy od Developres BELLA DOLINA Rzeszów w meczu na szczycie

Grupa Azoty Chemik Police pokonał Developres BELLA DOLINA Rzeszów 3:1 (25:21, 25:19, 23:25, 25:12) w meczu 22. kolejki TAURON Ligi. Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Martynę Czyrniańską.

Początek pierwszego seta w wykonaniu zespołu gości był znakomity. Świetnie m.in. broniły. Po kolejnej udanej akcji defensywnej w kontrataku skuteczna była Kara Bajema i liderki TAURON Ligi prowadziły 6:11. Jednak gospodynie pokazały wielką siłę. M.in. dzięki akcjom Martyny Czyrnańskiej straty szybko zostały odrobione. Grupa Azoty Chemik wykorzystywała swoje szanse i przejęła inicjatywę. Momentami przewaga minimalna policzanek w samej końcówce stała się wyraźniejsza. Jovana Brakocević-Canzian skończyła dwie akcje, Czyrniańska dołożyła zagrywkę i było 22:19. Prowadzenia już gospodynie nie oddały.

W drugim secie gospodynie prezentowały dalej siatkówkę na dobrym poziomie. Punkt zdobyty przez Czyrniańską dał gospodyniom prowadzenie 9:5. Do końca partii policzanki prowadziły, choć przewaga kształtowała się w różnych rozmiarach - od jednego (12:11) do sześciu na zakończenie. Seta zakończył atak Martyny Łukasik. W sumie miała w dwóch setach dziewięć punktów, a liderką pod tym względem była Brakocević-Canzian 12.

W trzeciej partii doczekaliśmy się emocji. Walczono do ostatniej piłki. Niestety, nie obeszło się bez błędów, szczególnie w ataku i zagrywce. Od połowy seta gospodyniom praktycznie nich nie wychodziło. Przegrywały trzema punktami (17:20), ale przyjezdne też nie uniknęły błędów i wynik brzemiał 20:20. Minimalne lepsze okazały się rzeszowianki, a kluczową akcją był pojedynczy blok Jeleny Blagojević na Brakocević-Canzian.

Kto się spodziewał dalszych emocji srodze się zawiódł. Od stanu 4:4 policzanki powiększały przewagę. Było m.in. 7:4, 15:8 oraz 18:8. Takiego pogromu nie spodziewali się chyba najbardziej optymistycznie nastawieni kibice mistrzyń Polski. Cieszyła dobra gra młodej Martyny Czyrniańskiej, która zdobyła 18 pkt o jeden mniej od Brakocević-Canzian.

Grupa Azoty Chemik Police - Developres BELLA DOLINA Rzeszów 3:1 (25:21, 25:19, 23:25, 25:12)

Grupa Azoty Chemik Police: Marlena Kowalewska, Marta Czyrniańska, Agnieszka Kąkolewska, Jovana Brakocevic-Canzian, Martyna Łukasik, Iga Wasilewska - Maria Stenzel (libero) - Aleksandra Lipska, Marta Pol, Katarzyna Połeć.

Developres Bella Dolina Rzeszów: Jelena Blagojevic, Katarzyna Wenerska, Kara Bajema, Magdalena Jurczyk, Bruna Honorio Marques, Anna Stencel - Aleksandra Szczygłowska (libero) - Julia Bińczycka, Ana Kalandadze, Gabriela Polańska, Daria Przybyła (libero), Izabella Rapacz.