MŚ w łyżwiarstwie figurowym: Reprezentant Polski odpadł po programie krótkim

Zimowe
MŚ w łyżwiarstwie figurowym: Reprezentant Polski odpadł po programie krótkim
fot. PAP/EPA/GUILLAUME HORCAJUELO
Reprezentant Polski Władimir Samojłow zajął 27. miejsce w programie krótkim.

Władimir Samojłow zajął 27. miejsce w programie krótkim i odpadł z dalszej rywalizacji w mistrzostwach świata w łyżwiarstwie figurowym, które odbywają się w Montpellier. Trzy pierwsze miejsca zajmują Japończycy: Shoma Uno, Yuma Kagiyama i Kazuki Tomono.

Uno, wicemistrz olimpijski sprzed czterech lat i brązowy medalista igrzysk w Pekinie, otrzymał notę 109,63 pkt. O blisko cztery punkty mniej zgromadził Kagiyama, który z kolei w stolicy Chin wywalczył w lutym srebro. Ich rodak Tomono ma 101,12 pkt, a tuż za nim sklasyfikowany jest reprezentant USA Ilia Malinin - 100,16.

 

Zobacz także: Owacja na stojąco dla Ukraińców podczas ceremonii otwarcia MŚ w łyżwiarstwie figurowym (WIDEO)

 

Reprezentant Polski Samojłow zakończył występ z notą 60,71 pkt i nie znalazł się w gronie 24 łyżwiarzy, którzy zakwalifikowali się do dalszej części rywalizacji - programu dowolnego, zaplanowanego na sobotę.

 

 

Później w czwartek dokończone zostaną zawody par sportowych, które rozpoczęły się w środę. W tej konkurencji biało-czerwoni nie startują.

 

Na piątek zaplanowany jest program krótki par tanecznych z udziałem reprezentantów Polski Anastazji Polibiny i Pawła Gołowisznikowa, a także program dowolny solistek, w którym udział weźmie 16. na półmetku Ekaterina Kurakova. Mistrzostwa rozgrywane we Francji zakończą się w sobotę.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie