MŚ w łyżwiarstwie figurowym: Jekaterina Kurakowa na 13. miejscu

Jekaterina Kurakowa

Japonka Kaori Sakamoto zdobyła w Montpellier tytuł mistrzyni świata w jeździe figurowej na lodzie. Srebrny medal zdobyła Belgijka Loena Hendrickx, a brązowy Amerykanka Alysa Liu. Reprezentantka Polski Jekaterina Kurakowa zajęła 13. miejsce.

Pod nieobecność wykluczonych w związku z wojną na Ukrainie reprezentantek Rosji 21-letnia Japonka nie miała godnych siebie rywalek. Brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Pekinie prowadziła wyraźnie po programie krótkim, a w dowolnym również uzyskała najwyższą notę i sięgnęła po swój pierwszy medal MŚ.

Kurakova, piąta zawodniczka mistrzostw Europy i dwunasta igrzysk w Pekinie, zaprezentowała się w piątek lepiej niż w programie krótkim, co dało jej awans z 16. na 13. pozycję.

Wcześniej para taneczna Anastazja Polibina i Paweł Gołowisznikow zajęła 28. miejsce i odpadła z rywalizacji. Na prowadzeniu są Francuzi Gabriella Papadakis i Guillaume Cizeron.