Żużlowe Kryterium Asów: Bartosz Zmarzlik zwycięzcą w Bydgoszczy

Żużel
Bartosz Zmarzlik zwycięzcą XXXIII Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych.

Bartosz Zmarzlik został zwycięzcą XXXIII Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych. Rozegrane na torze w Bydgoszczy zawody wygrał zdobywając komplet punktów. Zawodnik Stali Gorzów Wlkp. powtórzył tym samym sukces z ubiegłego roku.

Drugie miejsce zajął Patryk Dudek (Apator Toruń) - 13 pkt, a trzecie Duńczyk Mikkel Michelsen (Motor Lublin) - 11.

Zmarzlik był bezkonkurencyjny. Na czoło klasyfikacji wysunął się już po drugiej serii wyścigów, gdy jako jedyny miał 6 punktów. Po czterech rundach startów podwoił swój dorobek punktowy. Za nim plasowali się Dudek - 10 punktów, Duńczyk Kenneth Bjerre (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) - 9 i Michelsen - 8.

Wicemistrz świata Zmarzlik w pięknym stylu wygrał też 20. wyścig. W piątej serii Dudek i Michelsen - zdobyli także po 3 punkty, a Bjerre - 1.

Historia zawodów sięga lat 50., kiedy to ówczesne Criterium Asów było praktycznie ostatnim turniejem sezonu. Od 1982 roku zawody pod nazwą Kryterium Asów organizowane były na początku sezonu i z biegiem czasu przyciągały do Bydgoszczy najlepszych zawodników czarnego sportu. Od 1986 roku rozgrywano je jako Memoriał Mieczysława Połukarda. Przedostatnie Kryterium Asów rozegrano 1 kwietnia 2012 roku. Później impreza wypadła na dziewięć lat z kalendarza. Wróciła pod koniec marca ubiegłego roku. Wówczas w Bydgoszczy zwyciężył Zmarzlik. W historii najwięcej razy Kryterium Asów wygrywał Tomasz Gollob - 14 razy.