Stephane Antiga o decyzji Michała Kubiaka. "W takiej chwili dużo myśli się o zdrowiu i rodzinie"

Siatkówka
Stephane Antiga o decyzji Michała Kubiaka. "W takiej chwili dużo myśli się o zdrowiu i rodzinie"
fot. PAP
Michał Kubiak i Stephane Antiga

Trener mistrzów świata z 2014 roku Stephane Antiga skomentował decyzję Michała Kubiaka o zakończeniu kariery reprezentacyjnej. - Kadra ma kilku zawodników na tej pozycji, ale jako lider Michał wniósł wiele dobrego - powiedział aktualny szkoleniowiec Developresu Bella Dolina Rzeszów.

Cały siatkarski świat wstrzymał oddech po tym, jak z gry w reprezentacji Polski zrezygnował jej wieloletni lider. Decyzję byłego już kapitana polskiej kadry skomentował jej trener w latach 2014-2016 Antiga w rozmowie z Martą Ćwiertniewicz.

 

ZOBACZ TAKŻE: Szalony pomysł Vitala Heynena ws. Michała Kubiaka! Czy to jest możliwe?

 

- Michał jest bardzo ważny dla reprezentacji. To wieloletni kapitan kadry, świetny siatkarz i charakter. Kompletny zawodnik, który niestety rezygnuje z gry w reprezentacji. Kadra ma kilku dobrych zawodników na tej pozycji, ale jako lider "Kubi" robił sporo dobrego i wniósł wiele do tej reprezentacji - powiedział Antiga.

 

Francuz dodał również, że takie decyzje nie są łatwe i czasem zawodnicy sami czują, który moment jest dobry na odejście.

 

- Myślę, że tak. To nie są łatwe decyzje, trzeba je przemyśleć. Nie rozmawiałem z Michałem, ale dużo myśli się o zdrowiu oraz rodzinie. Są momenty, gdy trzeba skoncentrować się też na karierze klubowej, bo nie jest łatwo grać w klubie i kadrze.

 

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie