Niecodzienna sytuacja w meczu PlusLigi. Błąd sędziowski i długa przerwa w grze (WIDEO)

Niecodzienna sytuacja w meczu Cuprum Lubin - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Do niecodziennej sytuacji doszło w meczu PlusLigi Cuprum Lubin - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Przez błąd sędziowski gra została przerwana na około 15 minut.

Ekipa z Lubina prowadziła 26:25 w czwartej partii spotkania. Sędzia po wideo weryfikacji dopatrzył się błędu ustawienia w ekipie ZAKSY, przez co postanowił przyznać punkt ich rywalom. To oznaczało zwycięstwo Cuprum w czwartym secie.

Ta decyzja wywołała oburzenie siatkarzy klubu z Kędzierzyna. Sędziowie prowadzący to spotkanie nie byli przekonani do swojej decyzji. Przerwa w meczu bardzo się przedłużała. Trwała ona w sumie około 15 minut.

Okazało się, że przy wyniku 24:24 w czwartym secie nie została odnotowana jedna ze zmian. Po dyskusji z zawodnikami arbitrzy zdecydowali się wznowić grę od wyniku 26:25 dla Cuprum.

Ostatecznie partia zakończyła się triumfem Cuprum 27:25. Lubinianie wygrali także tie-breaka 15:11, dzięki czemu pokonali ZAKSĘ na własnym boisku.