Daina Gudzineviciute przekazała złoty medal na pomoc Ukrainie

Inne
Daina Gudzineviciute przekazała złoty medal na pomoc Ukrainie
fot. PAP
Daina Gudzineviciute przekazała złoty medal na pomoc Ukrainie

Mistrzyni olimpijska w strzeleckiej konkurencji trap z Sydney (2000) Daina Gudzineviciute, obecnie przewodnicząca Litewskiego Komitetu Olimpijskiego, przekazała złoty medal igrzysk pozarządowej organizacji „Strong Together” pomagającej Ukraińcom.

Organizacja zajmuje się przede wszystkim wsparciem sportowców z Ukrainy, która od ponad miesiąca jest zbrojnie atakowana przez Rosję - poinformował portal insidethegames.biz.

 

Gudzineviciute, która karierę sportową rozpoczynała w ZSRR, była pierwszą zawodniczką w historii Litwy od odzyskania niepodległości w marcu 1990, która wywalczyła olimpijskie złoto.

 

ZOBACZ TAKŻE: Lachlan Morton zebrał ponad 200 tysięcy dolarów dla Ukrainy

 

Był to także drugi złoty medal w historii igrzysk dla Litwy, po tym jak w Barcelonie w 1992 r. na najwyższym stopniu podium w rzucie dyskiem stanął Romas Ubartas.

 

„Sport i olimpizm symbolizują światowy pokój i jedność. Całym sercem wspieramy mieszkańców Ukrainy, ich sportowców i społeczność olimpijską. Czynimy to w każdy możliwy sposób” - napisała w oświadczeniu obecnie 56-letnia przewodnicząca LKOl, która jest także członkiem MKOl.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie