Kamil Stoch pożegnał Michala Doleżala i jego sztab

Zimowe
Kamil Stoch pożegnał Michala Doleżala i jego sztab
fot. Cyfrasport
Kamil Stoch

Kamil Stoch zabrał głos w mediach społecznościowych, żegnając Michala Doleżali i jego sztab. Od kilku dni oficjalnie wiadomo, że Czech nie będzie prowadził już reprezentacji Polski w skokach narciarskich.

W trakcie kadencji Doleżala Stoch wygrał cykl Raw Air 2020 i Turniej Czterech Skoczni 2020/2021 oraz zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2020/2021.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jan Ziobro o PZN. "Na usta cisną się niecenzuralne słowa"

 

"Dziękuję najlepszej drużynie, choć nie wszyscy są na zdjęciu. Dziękuję tym, którzy rozumieli mnie kiedy byłem trudny we współpracy, dziękuję za nasze sukcesy i błędy, bo one pomogły nam poznać prawdziwych przyjaciół. Dziękuję moim sponsorom, którzy od lat deklarują współpracę, nawet kiedy odepnę narty. Dziękuję naszym kibicom, za każde słowo, komentarz, wpis w księdze, list. Dziękuję rodzinie, bliskim i tej Jedynej - za radości, smutki, emocje, euforię, stres, za to jakim jestem człowiekiem. Sportowcami jesteśmy tylko chwilę..." - napisał Stoch.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kamil Stoch (@kamilstochofficial)

 

Doleżal pracował w Polsce od 2016 roku. Przez pierwsze trzy lata był asystentem Stefana Horngachera. Później pracował jako główny trener reprezentacji Polski.

 

Stoch zajął 19. miejsce w klasyfikacje generalnej Pucharu Świata 2021/2022. Tylko raz stanął na podium - był trzeci 11 grudnia 2021 roku w Klingenthal. Na igrzyskach olimpijskich w Pekinie indywidualnie zajął szóste (K-95) i czwarte (K-125) miejsce.

Marcin Ciechański/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie