Puchar Europy: Śląsk Wrocław przegrał z Joventutem Badalona

Koszykarze Śląska Wrocław przegrali w Hiszpanii z Joventutem Badalona 79:97 (22:20, 13:28, 19:24, 25:25) w przedostatniej kolejce grupy A Pucharu Europy. Zespół z Dolnego Śląska zakończy fazę grupową na ósmym miejscu i zagra w fazie play off.

Śląsk potrafił nawiązać wyrównaną walkę z faworyzowanymi Hiszpanami tylko w pierwszej kwarcie. Przy stanie 9:10 najpierw trafił Aleksander Dziewa, a następnie poprawił Kodi Justice i wrocławianie prowadzili 15:9. Od tego momentu zaczęła zarysowywać się przewaga Joventutu.

Polski zespół pierwszą kwartę zdołał jeszcze wygrać, ale kolejne odsłony spotkania należały do gospodarzy. Definitywnie losy meczu rozstrzygnęły się w trzeciej kwarcie. Joventut systematycznie powiększał przewagę i kiedy po trafieniu Alberta Ventury różnica wzrosła do blisko 20 punktów (65:46), jasne było, że Śląsk sensacji w Hiszpani nie sprawi.

W ostatniej kolejce fazy grupowej wrocławianie zmierzą 6 kwietnia się we własnej hali z MoraBanc Andora.

Joventut Badalona - Śląsk Wrocław 97:79 (20:22, 28:13, 24:19, 25:25).

Punkty:

Śląsk Wrocław: D’mitrik Trice 22, Kerem Kanter 15, Kodi Justice 11, Aleksander Dziewa 11, Jakub Karolak 8, Jan Wójcik 5, Michał Gabiński 3, Martin Meiers 2, Łukasz Kolenda 2, Szymon Tomczak 0.

Najwięcej punktów dla Joventutu: Albert Ventura 16, Simon Birgander 16, Władimir Brodzianski 12, Ante Tomic 11.