Liga Mistrzów: Wielkie emocje i pięć setów w Perugii

Włoski półfinał Ligi Mistrzów siatkarzy miał zdecydowanie bardziej wyrównany przebieg niż to, co oglądaliśmy w meczu Jastrzębski Węgiel - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Asy serwisowe i świetna gra Wilfredo Leona nie wystarczyły Perugii do wygranej i to ubiegłoroczni finaliści z Itas Trentino są bliżej finału. O zwycięstwie decydował tie-break.

W meczu drugiej z trzecią aktualnie drużyną włoskiej Serie A1 trudno było wskazać faworyta. Pierwsza partia, niezwykle wyrównana, padła łupem właśnie ich. W drugiej Perugia odrobiła straty, jasno dając do zrozumienia, że zaciekle będzie walczyć o wygraną przed swoimi kibicami. W trzecim secie kolejny raz byliśmy świadkami zaciętej rywalizacji punkt za punkt. W końcówce jednak kolejny raz górę wzięli gracze Trentino.

Bohaterem seta numer cztery został bez wątpienia  Leon, który siał spustoszenie w szeregach rywali posyłając potężne asy serwisowe. Mniej więcej w środku tego seta sztuka ta udała mu się trzy razy z rzędu. W końcówce, kiedy emocje sięgnęły zenitu, w grze na przewagi, to właśnie reprezentant Polski zadał decydujący cios, ustalając wynik partii na 30:28.

Tie-break miał jednak innego bohatera. Doświadczony, 38-letni Matej Kazijski wziął na swoje barki ciężar przeciągnięcia szali wygranej na stronę Trentino. Bułgar już wcześniej popisywał się wieloma świetnymi zagraniami, ale w decydującej partii pokazał pełnię swojego kunsztu, dzięki czemu to ekipa z Trento wygrała 3:2 i jest bliżej gry w finale.

Tam zmierzyć się może, podobnie jak rok temu, z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, ponieważ w "polskim" półfinale wciąż aktualni triumfatorzy Ligi Mistrzów nie dali szans Jastrzębskiemu Węglowi, wygrywając na wyjeździe 3:0. Rewanże za tydzień.

Sir Safety Perugia - Itas Trentino 2:3 (23:25, 25:19, 23:25, 30:28, 12:15)