Tuomas Sammelvuo nowym trenerem siatkarzy Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle?

Siatkówka
Tuomas Sammelvuo nowym trenerem siatkarzy Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle?
fot. PAP
Tuomas Sammelvuo nowym trenerem siatkarzy Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle?

Tuomas Sammelvuo ma zostać nowym trenerem siatkarzy ekipy Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - dowiedział się Polsat Sport. W ostatnim czasie Fin był szkoleniowcem rosyjskiego Zenita Sankt Petersburg.

Polsat Sport dowiedział się, że Gheorghe Cretu nie będzie trenerem aktualnych wicemistrzów Polski w przyszłym sezonie. Rumuński szkoleniowiec, w tercecie z Kamilem Semeniukiem i Łukaszem Kaczmarkiem, miał przenieść się do rosyjskiego Biełogorje Biełgorod. W związku z atakiem Rosji na Ukrainę do tych ruchów jednak nie dojdzie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wielki powrót Kubiaka?! Dostał ofertę z klubu PlusLigi


Nie zmienia to jednak faktu, że Cretu - według naszych informacji - odejdzie z klubu z Kędzierzyna-Koźla. Jego następcą ma zostać Sammelvuo. Fin niedawno odszedł z Zenita, żeby skupić się na pracy w reprezentacji Rosji, jednak francuskie media stwierdziły ostatnio, że nie jest on już selekcjonerem kadry.

 

Dla Sammelvuo byłby to powrót do Kędzierzyna-Koźla po ponad 10-letniej przerwie. W sezonie 2009/2010 był bowiem siatkarzem tego klubu. Grał też między innymi w zespołach z Włoch czy Rosji.

 

W 2013 roku rozpoczął karierę trenerską, obejmując reprezentację Finlandii. Od 2016 roku pracuje w Rosji.

Bartłomiej Szulga/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie