MŚ 2022: Arabskie media o wylosowaniu Polski w fazie grupowej

Piłka nożna
MŚ 2022: Arabskie media o wylosowaniu Polski w fazie grupowej
fot. PAP
Arabskie media o wylosowaniu Polski w fazie grupowej.

Arabskie media komentując piątkowe losowanie mistrzostw świata w Katarze wskazują, że starcie w grupie C Polski i Argentyny będzie stanowiło okazję do rywalizacji najlepszych piłkarzy świata - Lionela Messiego i Roberta Lewandowskiego. Przypominają, że właśnie w tej grupie zagra Arabia Saudyjska.

Relacjonujące uroczystość losowania sportowe telewizje beIN Sports i Al Jazeera zaznaczają, że trzy rywalizujące z Arabią Saudyjską w grupie C ekipy: Polski, Argentyny i Meksyku to silne zespoły, do tego z dużym doświadczeniem w mistrzostwach świata.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kiedy mecze Polaków na MŚ?

 

Katarskie telewizje koncentrują swoją uwagę szczególnie na kapitanach reprezentacji Argentyny - Messim i liderze Biało-Czerwonych - Lewandowskim. Zauważają, że w jednej grupie znaleźli się dwaj gracze uznawani obecnie za najlepszych w świecie.

 

Na Messiego i Lewandowskiego, jako główne gwiazdy nie tylko grupy C, ale i całego turnieju w Katarze, wskazują z kolei saudyjskie portal Arab News oraz agencja prasowa SPA. Media te uważają, że będzie to jedna z najsilniejszych z ośmiu grup mundialu.

 

Arab News odnotowuje, że "grająca niemal w domu" Arabia Saudyjska już w pierwszym będzie miała test na najwyższym poziomie, gdyż będzie musiała sprostać utytułowanej Argentynie. Dodaje, że w kolejnych odsłonach turnieju Saudyjczycy zmierzą się z Polską oraz Meksykiem, które jednak też należy doceniać.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie