Szczęsny obronił karnego, ale sędzia powtórzył jedenastkę. Inter ograł Juventus w hicie (WIDEO)

Wojciech Szczęsny obronił rzut karny, ale sędzia zdecydował o powtórzeniu jedenastki.

Juventus przegrał z Interem Mediolan w niedzielnym hicie Serie A. Goście triumfowali 1:0 po golu z rzutu karnego w doliczonym czasie gry pierwszej połowy.

Choć Juventus miał przewagę w pierwszej połowie, na przerwę w lepszych nastrojach schodzili mistrzowie Włoch. Arbiter podyktował rzut karny w doliczonym czasie gry po faulu na Denzelu Dumfriesie. Do piłki podszedł reprezentant Turcji, jednak nie zdołał pokonać Szczęsnego.

Jak się jednak okazało, w pole karne byłego golkipera Arsenalu zbyt szybko wbiegli jego koledzy z drużyny. Przy drugiej próbie Calhanoglu był już skuteczny i dał prowadzenie drużynie prowadzonej przez Simone Inzaghiego.

Po przerwie piłkarze Starej Damy dążyli do wyrównania. Swoich okazji do strzelenia gola szukali między innymi Paulo Dybala czy Dusan Vlahović. W 74. minucie świetny rajd strzałem zakończył Denis Zakaria, ale Samir Handanović sparował futbolówkę na słupek. Jak się okazało, piłkarzom Juventusu i Interu nie udało się już zmienić rezultatu. Goście zanotowali więc skromną, ale niezwykle cenną wygraną nad odwiecznym rywalem.

Wygrana sprawiła, że Inter zmniejszył do trzech punktów stratę do liderujących w tabeli Milanu i Napoli. Mistrzowie kraju mają o jedno mniej rozegrane spotkanie od ekipy Piotra Zielińskiego, która w niedzielę pokonała na wyjeździe Atalantę Bergamo (3:1). Z kolei Milan w poniedziałek podejmie Bolognę.

Juventus FC - Inter Mediolan 0:1 (0:1)
Bramki: Calhanoglu 45+5 (rzut karny)