Tiger Woods może wystartować już w czwartek w turnieju Augusta Masters

Inne
Tiger Woods może wystartować już w czwartek w turnieju Augusta Masters
fot. PAP/EPA
Słynny golfista Tiger Woods być może wróci na trawiastą arenę w czwartek i zagra w Augusta Masters.

Słynny golfista Tiger Woods, pauzujący od lutego 2021 r. z powodu poważnych urazów nóg, których doznał w wypadku samochodowym, być może wróci na trawiastą arenę w czwartek i zagra w Augusta Masters, jednym z czterech największych turniejów zaliczanych do Wielkiego Szlema.

W listopadzie 45-letni Woods opublikował w mediach społecznościowych nagranie wideo, na którym widać, jak macha kijem i opatrzył je podpisem: "Postępy". W grudniu wziął udział, wraz z synem Charliem, w mistrzostwach PNC w Orlando, czyli rywalizacji par dla zawodowych graczy i ich dzieci bądź rodziców.

 

ZOBACZ TAKŻE: Golfowy Challenge Tour: Gradecki triumfatorem Limpopo Championship

 

- Lecę do Augusty, by kontynuować przygotowania i treningi. Decyzja, czy wystąpię zapadnie z dnia na dzień, tuż przed rozpoczęciem turnieju - napisał na swoim koncie na Twitterze 46-letni golfista, były numer 1 światowego rankingu.

 

 

Do wypadku golfisty doszło 23 lutego pod Los Angeles, na pochyłym i krętym odcinku drogi, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/h, on zaś jechał dwa razy szybciej. Woods musiał przejść skomplikowaną operację dolnej części prawej nogi. Konieczne było zastosowanie wielu śrub, które miały ustabilizować złamane w wielu miejscach kości stopy oraz piszczelową i strzałkową. Szpital opuścił w połowie marca i dalszą część rehabilitacji przechodził w swojej posiadłości na Florydzie.

 

Z 15 triumfami w turniejach wielkoszlemowych Amerykanin zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji wszech czasów. Lepszy od niego jest tylko Jack Nicklaus - 18.

 

Wielu ekspertów określa Woodsa mianem najlepszego golfisty wszech czasów. Na czele rankingu światowego był przez rekordowe 683 tygodnie. W 2019 roku został odznaczony przez Donalda Trumpa Prezydenckim Medalem Wolności, najwyższym odznaczeniem przyznawanym cywilom w Stanach Zjednoczonych.

MS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie