Medaliści Igrzysk Europejskich uhonorowani w PKOl!

Inne
Medaliści Igrzysk Europejskich uhonorowani w PKOl!
Fot. Polsat Sport
Medaliści Igrzysk Europejskich uhonorowani w PKOl!

Za nami ceremonia przywitania medalistów Igrzysk Europejskich 2023, która odbyła się w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Polscy sportowcy, którzy mogą pochwalić się aż 50 zdobytymi krążkami podczas odbywającej się w Polsce imprezy odebrali wiele nagród od Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz jego partnerów.

Za nami jedna z największych sportowych imprez w tym roku, która miała wyjątkowy wymiar dla Polaków. Igrzyska Europejskie 2023 zagościły na południe Polski, gdzie w Krakowie, Krynicy-Zdroju, Krzeszowicach, Myślenicach, Nowym Sączu, Nowym Targu, Oświęcimiu, Tarnowie i Zakopanem, a także w Bielsku-Białej i Chorzowie oraz w Rzeszowie i we Wrocławiu rozegrała się walka o 253 komplety medali w 29 dyscyplinach sportu.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Sport i sztuka są nierozerwalne". Prezes PKOl-u podsumował Dzień Polski


Aż 50 medali Igrzysk Europejskich 2023 zdobyli Polacy! Gospodarze z dorobkiem 13 złotych, 19 srebrnych i 18 brązowych krążków zajęli szóste miejsce w tabeli medalowej rywalizując tym samym jak równy z równym z czołowymi europejskimi kadrami.


Wielkie sukcesy Biało-Czerwonych nie pozostały bez echa wśród organów zarządzających polskim sportem. W środę 5 lipca w Centrum Olimpijskim będącym siedzibą Polskiego Komitetu Olimpijskiego zorganizowana została specjalna ceremonia przywitania medalistów Igrzysk Europejskich 2023 w trakcie której wręczono wiele nagród od sponsorów i partnerów tejże organizacji.


- Cieszy nas tak dobry wynik naszych reprezentantów, więc myślę, że to fantastyczna okazja, aby podziękować im i po raz pierwszy uhonorować ich po takiej imprezie jak Igrzyska Europejskie. PKOl wraz z Fundacją Polskiego Sportu będzie wręczał nagrody naszym sportowcom. Uważam, że to najważniejsza nasza powinność i jako Polski Komitet Olimpijski powinniśmy starać się nagradzać naszych sportowców - powiedział prezes PKOl Radosław Piesiewicz.


Na scenie nie zabrakło reprezentantów Polski, którzy uzyskali medale podczas Igrzysk Europejskich, ale uhonorowani zostali również ich trenerzy i kadry szkoleniowe, które często pełnią kluczową rolę w ostatecznym sukcesie sportowca na wielkich imprezach.


Biało-czerwoni poza medalami zdobyli także dwa bilety na docelową imprezę jaką są Igrzyska XXXIII Olimpiady Paryż 2024 – jeden w strzelectwie dla kraju, a drugi w pięcioboju nowoczesnym, który indywidualnie zdobył Łukasz Gutkowski.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Clip - 24.11

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie