TAURON Liga: BKS BOSTIK postawił się Developresovi, ale przegrał po tiebreaku

Siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów pokonały BKS BOSTIK Bielsko-Biała dopiero po tie-breaku.

Siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów pokonały 3:2 (25:16, 25:18, 22:25, 23:25, 15:7) BKS BOSTIK Bielsko-Biała w pierwszym meczu ćwierćfinałowym TAURON Ligi. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została Jelena Blagojević.

Rzeszowianki zakończyły sezon zasadniczy na drugiej lokacie, więc w starciu z bielszczankami były zdecydowanymi faworytkami. Zaczęły udowadniać to już w pierwszej partii. Błyskawicznie uzyskały prowadzenie 8:3, a z każdą kolejną akcją dominowały swoje rywalki jeszcze mocniej. Podopieczne Bartłomieja Piekarczyka nie były w stanie nawiązać równorzędnej walki i przegrały 16:25.

Druga odsłona była bardziej wyrównana, przynajmniej na początku. Do stanu 7:7 trwała walka punkt za punkt, jednak przy zagrywce Anny Stencel gospodynie wyszły na trzypunktowe prowadzenie (10:7). Bielszczanki na chwilę odrobiły straty, jednak Developres Bella Dolina szybko wrócił do swojej gry, ponownie odskoczył na kilka punktów i prowadzenia nie oddał do końca seta.

Partia trzecia rozpoczęła się od prowadzenia bielszczanek 2:1, ale już po chwili przewagę miały gospodynie. Siatkarki BKS BOSTIK nie zamierzały jednak odpuścić i ambitnie walczyły do samego końca, a to przyniosło zamierzony efekt w postaci przedłużenia spotkania po zwycięstwie 25:22.

Porażka ewidentnie rozdrażniła podopieczne Stephane'a Antigi. Rozpoczęły kolejnego seta bardzo skoncentrowane, co przełożyło się na wynik. Nie ustrzegły się jednak błędów. Po przejściu linii trzeciego metra w ataku przez Malwinę Smarzek, a następnie błędzie w przyjęciu Any Kalandadze strata bielszczanek wynosiła już zaledwie jeden punkt (7:6). One także nie ustrzegły się pomyłek, przez co rzeszowianki ponownie uzyskały spokojną przewagę 10:6. Przyjezdne znowu zanotowały skuteczną gonitwę i o losach seta decydowała końcówka, w której lepsze okazały się właśnie podopieczne trenera Piekarczyka. W ten sposób po czterech setach mecz rozpoczął się na nowo.

Na nowo do gry wróciły siatkarki z Rzeszowa, które od początku dyktowały warunki gry i bardzo pewnie wygrały tie-breaka 15:7.

Developres Bella Dolina Rzeszów - BKS BOSTIK Bielsko-Biała 3:2 (25:16, 25:18, 22:25, 23:25, 15:7)

Developres Bella Dolina Rzeszów: Jelena Blagojevic, Anna Stencel, Katarzyna Wenerska, Kara Bajema, Malwina Smarzek, Magdalena Jurczyk - Aleksandra Szczygłowska (libero) - Izabella Rapacz, Julia Bińczycka, Ana Kalandadze, Dominika Witowska.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała: Aleksandra Kazała, Ewelina Polak, Dominika Pierzchała, Martyna Świrad, Gabriela Orvosova, Weronika Szlagowska - Julia Mazur (libero) - Karina Chmielewska, Kinga Drabek, Alina Bartkowska, Martyna Borowczak, Magdalena Janiuk, Koleta Łyszkiewicz.

MVP: Jelena Blagojević