Liga Mistrzów: Manchester City przebił mur. Porażka Atletico Madryt

Manchester City pokonał Atletico Madryt

W pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów Manchester City po trudnym spotkaniu pokonał na swoim boisku Atletico Madryt 1:0. Jedyną bramkę strzelił Kevin de Bruyne.

Na początku meczu więcej szans na otwarcie wyniku stworzył sobie Manchester City. Ekipa ze stolicy Hiszpanii od czasu do czasu odpowiadała kontratakami. Mimo to obrońcy "Obywateli" byli w stanie szybko odbierać piłkę przeciwnikom.

Chociaż drużyna z Wysp dominowała na boisku, to nie była w stanie przebić się przez mur, który pod swoją bramką ustawiło Atletico. Podopieczni Diego Simeone byli świetnie zorganizowani w defensywie i bez problemu przerywali akcje rywali. Między innymi przez dobrą postawę piłkarzy hiszpańskiego klubu pod własną szesnastką do końca pierwszej połowy na tablicy wyników widniały dwa zera. Dodajmy, że do przerwy żadna z drużyn nie była w stanie oddać celnego strzału na bramkę przeciwników.

Po powrocie zawodników na boisko gra wyglądała zupełnie inaczej. Ekipa z Manchesteru rzuciła się do ataku. Piłkarze Pepa Guardioli za wszelką cenę chcieli strzelić pierwszego gola w tym meczu, przez to zaczęli podejmować więcej ryzykownych decyzji. Dzięki temu madrycka drużyna mogła łatwiej wyprowadzać kontrataki.

Dobrą okazję do otwarcia wyniku miał De Bruyne. Jeden z piłkarzy ekipy gospodarzy został sfaulowany pod polem karnym Atletico i sędzia podyktował rzut wolny. Do wykonania stałego fragmentu gry podszedł belgijski piłkarz. Jan Oblak miał problem z obronieniem strzału, jednak był w stanie wybić futbolówkę spod swojej bramki. Później na listę strzelców mógł wpisać się Aymeric Laporte. Środkowy obrońca oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłka po jego uderzeniu przeleciała nad poprzeczką.

Manchester City na dwadzieścia minut przed końcem podstawowego czasu gry zdołał znaleźć lukę w obronie Atletico. Bardzo dobrym podaniem popisał się Phil Foden, który kilka minut wcześniej został wprowadzony na murawę. Futbolówkę w polu karnym gości przyjął de Bruyne, a po chwili umieścił ją w siatce.

Dzięki temu trafieniu angielski zespół przybliżył się do awansu do półfinału Ligi Mistrzów. Rewanż w Madrycie zaplanowany jest na 13 kwietnia 2022 roku.

Manchester City - Atletico Madryt 1:0 (0:0)

Bramka: De Bruyne 70

Manchester City: Ederson - John Stones, Aymeric Laporte, Nathan Ake, Joao Cancelo - Kevin De Bruyne, Rodri, Ilkay Gundogan (68. Jack Grealish) - Riyad Mahrez (68. Phil Foden), Raheem Sterling (68. Gabriel Jesus), Bernardo Silva

Atletico Madryt: Jan Oblak - Felipe, Stefan Savić, Reinildo - Sime Vrsaljko, Marcos Llorente (60. Matheus Cunha), Geoffrey Kondogbia, Koke (60. Rodrigo De Paul), Renan Lodi - Joao Felix (81. Thomas Lemar), Antoine Griezmann (60. Angel Correa)