Thomas Thurnbichler został trenerem polskich skoczków narciarskich

Zimowe

Thomas Thurnbichler został trenerem polskich skoczków narciarskich. Polski Związek Narciarski o podpisaniu umowy poinformował na oficjalnym koncie na Twitterze.

O kandydaturze Thurnbichlera mówiło się już od pewnego czasu. W końcu przypuszczenia zostały potwierdzone. Austriak został trenerem polskich skoczków narciarskich.

 

"Potwierdzamy doniesienia Austriackiego Związku Narciarskiego i Międzynarodowej Federacji Narciarskiej dot. Thomasa Thurnbichlera - oficjalnie poznajcie nowego trenera Kadry Narodowej A w skokach narciarskich" - napisano na oficjalnym koncie PZN.

 

 

32-letni Thurnbichler ostatnio był asystentem Andreasa Widholzla w reprezentacji Austrii, która na igrzyskach w Pekinie wywalczyła złoty medal podczas konkursu drużynowego.

 

Obecny sezon był nieudany dla polskich skoczków. Jedynym sukcesem był brązowy medal Dawida Kubackiego wywalczony na igrzyskach w Pekinie. W Pucharze Świata najwyżej sklasyfikowany został Piotr Żyła, który zajął 14. miejsce. Mimo niepowodzeń skoczkowie z Kamilem Stochem na czele deklarowali wolę dalszej współpracy z Michalem Doleżalem, jednak PZN podjął inną decyzję.

 

- Już pod koniec stycznia zaczęliśmy analizować sytuację. Tutaj nie chodzi o trenera Doleżala. Chodzi o sam system przygotowania, który od sześciu lat nie był zmieniany - stwierdził Apoloniusz Tajner w rozmowie z Polsatsport.pl.

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie